Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Se Škodou Citigo se dá jezdit pod tři litry

News

27.09.2012

V běžném provozu se vám to asi nepovede, ale na Škoda Economy Run byla taková hodnota spotřeby běžná.

Autor:Jan GaislerFoto:Letos se konal již jednatřicátý ročník tradičního zápolení úsporných řidičů. Celkem 48 posádek z Česka, Slovenska a Ruska rozdělili pořadatelé do osmi kategorií (podle objemu a typu motoru). Navíc byly vyhlášeny zvláštní kategorie pro zúčastněné novináře („Media“) a pro účastníky certifikovaných kurzů úsporné jízdy („Eco Will“). Zkrátka nepřišli ani majitelé starších vozů („Historic“).

Posádky startovaly tradičně v Kosmonosech a po absolvování trasy měřící 288 km se do nich zase vrátily. Kromě celkové spotřeby se hodnotila také dosažená průměrná rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou.

Mezi čtyřmi prvními vozy figurovala tři citiga.


Celkem logicky patří vítězství nejmenšímu a nejlehčímu modelu na trati – Škodě Citigo s litrovým benzinovým motorem o výkonu 55 kW. Posádka ve složení Marek Tribula a Martin Kadlec dokázala odjet závod s průměrnou spotřebou 2,97 l/100 km. Tedy o skoro o dva litry nižší, než je hodnota udávaná výrobcem.

Pohled do výsledkové listiny prozradí, že pod tři litry se dá jezdit i s dieselovou Octavií Tour, lehce nad touto hranicí se pak pohybovaly nejlepší posádky Fabií. Malé SUV Yeti se ještě vešlo pod čtyři litry, Roomster nikoliv. A pokud máte doma Felicii, vězte, že se s ní dá jezdit za 4,2 l/100 km. Nebylo by špatné dosahovat stejné výsledky i při každodenním cestování.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: