Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Ford Mondeo si vystačí s litrovým motorem

News

12.09.2012

Světová premiéra v Amsterodamu potvrdila vzhled totožný s americkým dvojčetem Fusion i informace o pohonu všech kol a hybridní verzi.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Ford Mondeo 2012

Automobilka Ford se snaží dobýt Evropu modelovou ofenzivou. SUV Kuga se dočkalo nové generace, malá Fiesta omládla. Časem dorazí modely EcoSport a Edge, kompletně se obmění nabídka užitkových modelů. Fanoušci muscle cars si konečně budou moci u oficiálních dealerů koupit Mustang. A samozřejmě nebude chybět nové Mondeo.

To se odělo do globálního hávu automobilky. Velká šestihranná maska chladiče spolu s přimhouřenými světlomety a svalnatými prolisy působí chlapácky. Tedy alespoň v rámci kategorie manažerských vozů.

Automobily Ford Mondeo 2012

Mondeo využívá LED technologii pro dálková, potkávací i směrová světla.

Pojetí zadní části navazuje na současnou generaci, i zde se však projevuje současný designový rukopis Fordu. Záď je tradičně tvarována ve třech variantách – liftback, sedan a speciálně pro Evropu vyvinuté kombi.

V interiéru slibuje automobilka měkčené materiály, prémiové úpravy povrchu a bohatou výbavu. Přístrojová deska vypadá oproti menším novinkám Fordu konzervativněji a uhlazeněji. A to je jedině dobře. Navíc boduje přehledností.

Telefonické funkce, přehrávání hudby či nastavení klimatizace může řidič ovládat hlasem. Zvyšuje se tím nejen jeho pohodlí, ale i bezpečnost. Ta je posláním i u  nafukovacích bezpečnostních pásů na zadních sedadlech.

Automobily Ford Mondeo 2012

Mondeo je první model Fordu založený na globální platformě pro segment CD.

Co se palety motorů týče, nic moc konkrétního toho automobilka zatím nesdělila. Pod kapotou mondea se každopádně poprvé objeví tříválec. Jde o motor 1.0 EcoBoost. Sice se pyšní necelými sto kilowatty a titulem „Motor roku 2012“, jeho spojení s vozem střední třídy však nutně vyvolává pochybnosti. Až jízdní test ukáže, zda downsizing opravdu pokročil tak daleko, nebo zda Ford v honbě za minimální spotřebou a emisemi přestřelil.

Rozhodně však nepřestřelil se zavedením verze s pohonem všech kol, kterou zákazníci žádají čím dál častěji. Moderní zelené myšlení si zase vyžádalo vývoj hybridní verze. Mondeo HEV kombinuje zážehový dvoulitr s 35 kW li-ion akumulátorem.

Automobily Ford Mondeo 2012

K internetu se v ineteriéru může připojit až pět zařízení.Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: