Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia cee´d: vedle hatchbacku už v autosalonech stojí kombi

News

05.09.2012

Za kufr větší o necelých dvě stě litrů si zákazníci připlatí 15 000 Kč.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Kia cee´d SW 2012

Kia poprvé seznámila veřejnost s druhou generací cee´du na letošním ženevském autosalonu, v prodeji je od konce dubna. Ovšem dosud jen jako pětidvéřový hatchback, verze kombi označená jako cee´d SW byla naplánována až na září. A tak je tu.

Až k zadním kolům je cee´d SW naprosto totožný s hatchbackem, jeho delší a strmější záď však vyvolává o něco konzervativnější dojem. To kvůli jednoduchému tvaru světel a nárazníku, které postrádají hravost menšího modelu. Na první pohled také zaznamenáte výrazně větší zadní dveře.

Automobily Kia cee´d SW 2012

Automobilka si prodeje cee´du chválí, verze kombi by je měla ještě zvýšit.

Po jejich otevření můžete začít plnit kufr o velikosti 528 l. Při jízdě zatáčkami se zde díky systému kolejnic nekonají žádné samovolné přesuny zavazadel. Samozřejmě nechybí možnost sklopení zadních sedadel, která dá vzniknout prostoru o velikosti 1642 l. Další odkládací místo se skrývá pod podlahou kufru.

Varianty pohonné soustavy jsou u kombi téměř stejné jako u hatchbacku. V nabídce figurují zážehové agregáty 1.4 CVVT (73 kW) a 1.6 GDI (99 kW), v tuzemsku se však spíše prosadí diesely 1.4 CRDi (66 kW) a 1.6 CRDi (81 a 94 kW). Převodovky (manuální i automatické) disponují šesti rychlostními stupni.

Zaváděcí sleva srazila základní cenu cee´du SW na 299 980 Kč, samozřejmostí je u korejské automobilky záruka 7 let/ 150 000 km na celé vozidlo.

Závěrem malá poznámka k bezpečnosti. Nedávné testování podle EuroNCAP udělalo ze Cee´du pětihvězdičkové auto, o zdraví posádky je tedy postaráno.

Automobily Kia cee´d SW 2012

Cee´d se dodává ve třech úrovních výbavy.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: