Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel: Modelová řada Astra je konečně kompletní

News

01.09.2012

S aktuálním faceliftem dorazila kromě designových a technických vylepšení také verze sedan.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Astra sedan 2012

Malé sedany se po období útlumu začínají pomalu vracet na scénu, i když za vyšší poptávkou stojí především východoevropské a asijské trhy. Důkazem jsou modely jako Peugeot 301 nebo dvojčata Škoda Rapid a Seat Toledo. Novinka Opelu se od nich odlišuje tím, že se nejedná o nový vůz, ale pouze o novou karosářskou verzi. A také svými ambicemi nejen na východě, ale i v západních zemích.

Podle očekávání se designéři při vymýšlení zádě Astry sedan inspirovali větší Insignií. Střechu tedy protáhli hodně dozadu, na víku kufru zase vymodelovali decentní spoiler a nenápadnou středovou linku. Kvůli nezměněnému rozvoru (2685 mm) se větší délka sedanu neprojevila v kabině, ale pouze v zavazadlovém prostoru - proti hatchbacku povyrostl téměř o čtvrtinu na výsledných 460 l.

Automobily Opel Astra sedan 2012

Boční profil Astry sedan evokuje spíše karoserii liftack.


Současně díky faceliftu omládla celá modelová řada Astra (u sedanu jde kvůli jeho zpoždění o výchozí bod). Vpředu se inovovala především maska chladiče – její spodek převzali všechny verze z Astry GTC, typická horní část zase zažila přesun a přestylizování chromované lišty.

Největší změnou v zadních partiích je nově řešený prolis pro značky, u hatchbacku a combi navíc přibyl chromovaný pás. Nic zásadně nového tedy vnější design Astry nepotkalo. Uvnitř vozu se ukrývají nové druhy čalounění a leskle lakované povrchové panely.

Dvě změny pronikly také do nabídky motorů. Zážehový agregát 1.4 Turbo (103 kW) dostal funkci overboost krátkodobě zvyšující maximální točivý moment z 200 na 220 Nm. A Insignie se podělila o svůj nejlepší diesel - čtyřválec 2.0 BiTurbo CDTI, který umí přeměnit chemickou energii paliva na 143 kW a 400 Nm.

Během faceliftu se uvnitř Astry ubytovaly také nové asistenční systémy. Především se jedná o kamerový systém Opel Eye druhé generace, který umí číst značky, varovat před vyjetím z jízdního pruhu nebo upozornit na hrozící nebezpečí. Adaptivní radarový tempomat umí v případě hrozící srážky samočinně brzdit, přibyla couvací kamera a asistenční parkovací systém.

Automobily Opel Astra sedan 2012

Po třech letech je rodina Opelu Astra konečně kompletní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: