Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda se připravuje na moskevský autosalon

News

28.08.2012

Jejím hlavním tahákem je akční verze Yeti Sochi, sekundovat mu bude Yeti se sedmistupňovým automatem. A samozřejmě nový Rapid.

Autor:Jan GaislerFoto:

Vztah české automobilky k největší zemi světa výstižně popsal předseda představenstva Škody Winfried Vahland: „Rusko je jedním z pilířů našich mezinárodních růstových plánů a má rozhodující význam pro naši Růstovou strategii 2018. Tato země je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na celém světě a skýtá společnosti Škoda Auto obrovský potenciál růstu.“

Protože je Škoda zainteresovaná na zimních olympijských hrách, které v Rusku vypuknou za dva roky, nese akční verze Yetiho název Sochi (podle místa jejich konání). Hlavním poznávacím znamením je sněhově bílý odstín Candy, dvoubarevná litá kola a nenápadný nápis na blatníku. O výkon 112 kW, který produkuje agregát 1,8 TSI, se dělí všechna čtyři kola. V kabině přivítá zákazníky bohatá výbava, pro větší pohodlí při jízdě byl použit šestistupňový automat.

Yeti Sochi bude na trh uveden v roce 2013.

Komu je šest stupňů málo, zamíří k vedlejšímu exponátu. Světovou premiéru v Moskvě oslaví Yeti 1,4 TSI (90 kW) se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. V Rusku bude k dostání počátkem roku 2013.

Automobilka se samozřejmě nezapomene pochlubit ani svým nejnovějším přírůstkem – sedanem Rapid, od kterého si v Rusku hodně slibuje. Od počátku roku 2014 ho bude v místním závodě Volkswagenu v Kaluze také vyrábět. Pokud do té doby budou místní zákazníci hodně nedočkaví, může padnout rozhodnutí o jeho dočasném dovozu z Mladé Boleslavi.

Obliba vozů značky Škoda v Rusku stoupá, v prvním pololetí se jich prodalo o 41,5 % více než za stejné období v předchozím roce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: