Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel montuje sportovní podvozek i na nesportovní Insignie

News

02.08.2012

Přívlastek „sportovní“ lze přeložit jako „pocházející z verze OPC“, slovo „nesportovní“ pak označuje vybrané verze s pohonem předních kol.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Insignia podvozek SuperSport 2012

Sebevědomě pojmenovaný podvozek SuperSport byl původně vyhrazen pouze vrcholné Insignii OPC. Po nějaké době se rozšířil na seznam příplatkové výbavy specifikace AWD (s pohonem všech kol). Nyní ho Opel nabízí i u „předokolek“, které pohání buď zážehový motor 2.0 Turbo (162 kW), nebo diesel 2.0 CDTI (118 kW).

SuperSport se od standardního podvozku liší především přední nápravou HiPerStruts, brzdami Brembo a nastavením shodným s Insignií OPC. Jeho povinným příslušenstvím je i systém FlexRide, který mění charakteristiku tlumičů pérování, posilovače řízení a elektronického plynového pedálu. Podle situace si může řidič zvolit jízdu v modu Standard, Tour nebo Sport.

Stojí však tato vylepšení za příplatek 50 000 Kč? To je otázka, na kterou si každý musí odpovědět sám. Podrobnější pohled na jednotlivé komponenty ji však může ulehčit.

Od uvedení koncem roku 2008 se prodal Ople přes půl milionu Insignií.

Náprava HiPerStruts využívá vzpěry McPherson, především na mokrém povrchu zlepšuje trakci a umožňuje také lepší průjezdy zatáček. Upevňovací body ke karoserii jsou shodné, jako u ostatních Insignií, liší se však geometrie. Zmenšením odklonu čepu řízení došlo ke zkrácení délky čepu kola. Výsledkem je redukce změny úhlu odklonu kol a tím pádem jejich lepší kontakt s vozovkou a oddálení vzniku nedotáčivosti.

Za předními koly prosvítající brzdové kotouče o rozměru 355 x 32 mm hrdě nesouc nápis Brembo. Nepřekvapí proto, že jsou ventilované a příčně perforované. Čtyřpístkové brzdiče využívají speciální obložení, tepelnou odolnost brzd zvyšuje upevnění na hliníkových nábojích.

Tak co myslíte, vyplatí se investice do SuperSportu?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: