Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus přizpůsobil model LS svému současnému stylu

News

01.08.2012

Očekávaná pátá generace luxusního sedanu se zatím nekoná, automobilka proto musela vylepšit tu současnou. Nabídku navíc rozšíří sportovní verze.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Lexus LS modernizace 2012

Vlajková loď Lexusu má jednu zásadní slabinu – vzhled. Je nemastný neslaný a postrádá jakýkoli výraznější prvek. Facelift tyto neduhy naštěstí odstranil. Přední část je zcela přepracovaná po vzoru modelů GS a ES a stejně jako u nich dodává vozu zcela nový výraz.

Na znamení pokroku rozšířilo seznam příplatkové výbavy vnější osvětlení tvořené pouze LED diodami. Boky a záď prošli klasickou modernizací, při níž se designéři zaměřili spíše na detaily. Celkově působí LS elegantně a zároveň dynamicky, nový styl mu rozhodně sluší.

Automobily Lexus LS modernizace 2012

Novou podobu své vlajkové lodi odhalila automobilka v San Franciscu.

Modernizace se neomezila jen na linie karoserie, ale pronikla i pod ně. Zde můžeme sledovat evoluci systému AVS (adaptivní variabilní odpružení), která přinesla dokonalejší regulaci klonění a svislých kmitů vozidla. Konstruktéři zapracovali také na řízení a brzdách. Ke slovu se dostali i technologové – díky laserovému svařování a rozšíření lepených kovových spojů vykazuje karoserie LS vyšší tuhost.

Posedlost Lexusu tichem se projevila nejen na zvukové izolaci kabiny, dala vzniknout i předním kolům s dutou komorou. O příjemnou atmosféru na palubě dbá systém komplexního řízení klimatizace (Lexus climate concierge). Kromě teploty vzduchu řídí jeho 13 senzorů i vyhřívání věnce volantu. Světovou premiéru si v LS odbylo progresivní osvětlení interiéru.

Své místo vedle „obyčejné“ verze LS 460 a hybridní LS 600h zaujme nově také sportovní LS F SPORT. Nejde o žádný ultimátní stroj, jeho agresivnější vzhled, o 10 mm snížená světlá výška nebo šestipístkové přední brzdy Brembo i tak (nebo právě proto) řadu zákazníků zcela jistě osloví.

Automobily Lexus LS modernizace 2012

Lexus se nespokojí s málem, dokonalý poslech hudby obstarává 19 reproduktorů.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: