Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 301 na západní trhy nezamíří

News

25.07.2012

Domovem francouzského konkurenta Škody Rapid se kromě Česka stane východní Evropa, Afrika, Čína a podobné destinace. Použitá technika se proto musela přizpůsobit místním podmínkám.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Peugeot 301 2012

Aby měli inženýři pracující na novém sedanu představu, s jakým typem cest se bude muset jejich výtvor poprat, zařídil jim Peugeot testovací jízdy po několika kontinentech. Po pár desítkách tisíc kilometrů, plných výmolů a děr, ale také střídání horka a zimy, jim dovolil vrátit se k počítačům, aby své čerstvě nabyté zkušenosti uplatnili na modelu 301.

Jeho podvozek se proto nezalekne ani špatného povrchu (to český zákazník rozhodně ocení), zvýšil se také počet upevňovacích šroubů. Dvojím těsněním neprojde vlhkost ani prach. Do jižních zemí si „třistajednička“ přibalí elektronickou klimatizaci s funkcí max AC, na severu se naopak bude hodit vyhřívaný spodek čelního skla.

Automobily Peugeot 301 2012

Výrazná boční linie je v současnosti hodně oblíbeným prvkem designérů.

Ostře sledovaným parametrem jsou samozřejmě vnitřní rozměry. Díky délce 444 cm, rozvoru 265 a šířce kolísající kolem 140 cm se do modelu 301 pohodlně poskládá celá rodina. Kufr o objemu 640 l také potěší.

Není nutné se na předek novinky dívat nějak zvlášť pozorně, abyste na něm odhalili prvky známé z většího modelu 508 (prolisy na kapotě, světla), i z malého hatchbacku 208 (maska chladiče). Boky protíná výrazná linie, nechybí ani chromovaná lišta. Záď oživují pouze světlomety, jinak je poměrně nevýrazná.

Peugeot 301 bude mít španělský pas, vyrábět se bude ve městě Vigo. Prodej odstartuje 1. listopadu v Turecku, až pak je na řadě střední Evropa a další oblasti. Kromě již zmíněné Škody Rapid se bude v konkurenčním boji utkávat se Seatem Toledo nebo Renaultem Fluence.

Automobily Peugeot 301 2012

Interiér působí solidně, poslední výkřiky techniky ho ale nejspíš minou.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: