Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel představil Adama, nového kamaráda z města

News

14.07.2012

Opel vypustil do světa první oficiální snímky a informace o svém novém miniautě do města, které dostalo jméno Adam.

Autor:Pavel FabryFoto:

Automobily Opel Adam

Se svými 3,70 m délky a 1,72 m šířky patří nový Adam do segmentu A, tedy třídy městských miniautomobilů. Chlubí se přitom hravým designem a celou řadou prvků dosud použitých pouze u vozů vyšších tříd.

Pod kapotu budou pro začátek k dostání tři různé verze čtyřválcových motorů, buď o objemu 1,2 l s výkonem 51 kW, nebo 1,4 l s výkony 64 kW a 74 kW, všechny v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Ke snížení spotřeby dopomůže příplatkový balík "ecoFLEX" zahrnující například systém Start/Stop.

Automobily Opel Adam

Opel Adam přijde ve třech základních profilech: JAM, GLAM a SLAM.

Později přibudou motory nové generace s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem, které budou k dostání i se zbrusu novým šestistupňovým manuálem.

Nový Adam nabídne celou řadu prvků individualizace, od barev laku přes tři různé varianty střechy až k odlišným barevným provedením přístrojové desky či volantu. Zajímavou možností bude výběr z různých potahů střechy.

Automobily Opel Adam

Varianta střechy "starlight" vytvoří díky LED diodám dojem noční oblohy poseté hvězdami.

Velkým tahákem malého Adamu by měl být zcela nový infotainment Opelu, který umožní propojení palubního počítače vybaveného sedmipalcovým dotykovým displejem se smartphonem podporujícího systémy Apple iOS nebo Android.

Ani z pohledu pomocných technologií by si nový Adam neměl zadat s většími vozy. K dispozici bude například nový parkovací asistent schopný sám vmanévrovat vůz na zvolené místo, systém sledování mrtvého úhlu či elektrický posilovač se speciálním režimem pro město.

Nový Opel Adam bude oficiálně představen na autosalonu v Paříži. K dostání by měl být začátkem roku 2013.

Automobily Opel Adam

Majitelé chytrých telefonů ocení interaktivní propojení s palubním počítačem.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: