Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes předělal čtyřdveřové kupé CLS na kombíka

News

12.07.2012

Vznikla tak varianta s přídomkem Shooting Brake, která posádce poskytuje nejen neskutečný luxus, ale i velký kufr.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake 2012

První generaci modelu CLS dokončil Mercedes v 2004. Koncept sedanu se střihem kupé se ujal a mnohé další automobilky tento nápad rozšířili i do svého portfolia. Nyní němci zkouší stejným způsobem „zesportovnit“ karoserii kombi.

Podle vyjádření Mercedesu je CLS Shooting Brake „svými proporcemi jednoznačně kupé“. Je sice pravda, že dlouhá kapota motoru, nízký pás prosklení kabiny s bezrámovými bočními okny a tvarování zádě působí dynamicky a možná i sportovně. To však nic nemění na faktu, že se novinka vyznačuje karoserií kombi.

Automobily Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake 2012

Karoserie CLS Shooting Brake se vyznačeuje součinitelem odporu vzduchu cx=0,29.

Elegantní interiér obklopí posádku luxusem, který umocňuje vysoký počet možných individualizací. Pět barev interiéru, pět provedení ozdobného obložení a tři varianty kvality kůže umožňují každému zákazníkovy namixovat si kabinu přesně podle svých představ.

Opravdové nadšení však přijde až po otevření kufru. Nejde o 590 l užitečného prostoru (po sklopení sedadel 1 550 l), ani o ručně sešívaný koberec na stěnách. Tyto skutečnosti naprosto zastiňuje dřevěná podlaha, která je v automobilovém průmyslu opravdovou raritou. Kombinuje kouřový dub s třešní, k upevnění zavazadel pak slouží hliníkové lišty.

Automobily Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake 2012

Interiér verze AMG upřednostil karbonové obložení před hliníkem.


Stejně jako u standardního CLS, také u verze Shooting Brake si zákazníci vybírají ze čtveřice motorů - dvou vznětových (150 a 195 kW) a dvou zážehových (225 a 300 kW). Chybět nebude ani verze CLS 63 AMG Shooting Brake se 410 kW. Na manuální převodovku zapomeňte, nesplňuje představy Mercedesu o luxusním svezení. Motory jsou proto propojeny s automatem 7G-Tronic Plus. Mercedesu CLS Shooting Brake není cizí ani pohon všech kol.

Vzduchovému odpružení ulehčuje práci snížená hmotnost vozu, kterou má na svědomí hojné použití hliníku. Z lehkého kovu jsou lisovány nejen dveře, kapota, blatníky nebo víko kufru, rozšířil se i na podvozek a do motoru.

Ze seznamu vlastností Mercedesu CLS Shooting Brake ještě stojí za to zmínit jeho schopnost samostatného parkování, zavedení světlometů s LED diodami pro všechny osvětlovací funkce a využívání více než tuctu asistenčních systémů.

Automobily Mercedes-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake 2012

O praktičnosti tohoto řešení lze pochybovat, za styl  však sklízí plný počet bodů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: