Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault představil čtvrtou generaci Clia

News

09.07.2012

Nabízena bude výhradně jako pětidveřový hatchback a prozatím s dvěma motory v nabídce.

Autor:David SkalošFoto:

Automobily Renault Clio IV 2012

Z bočního pohledu by se přitom mohlo zdát, že se díváte na třídveřový model. Zadní kliky dveří jsou totiž skryty v rámech oken, jako například u Alfy Romeo Giulietty nebo Hondy Civic. Oproti třetí generaci bude mít clio širší rozchod kol, také bude nižší a o 100 kg lehčí.

Automobily Renault Clio IV 2012

Nové Clio si bude možné vyvést například v červeném odstínu Flamme.

Přístrojová deska je řešena ne zcela konvenčně, sám Renault její tvar přirovnává ke křídlu letadla. Středový panel tvoří lakovaná plocha, která je u vyšších verzí doplněna sedmipalcovým displejem multimediálního systému R-Link.

Nové Clio nabídne širokou individualizaci vzhledu auta. Zákazník si bude moci vybrat z nabídky několika barevných krytů vnějších zpětných zrcátek, různých ráfků či barvy mřížky chladiče. K dispozici bude osm laků karoserie.

Automobily Renault Clio IV 2012

Nápaditý interiér boří konzervativnost předchůdce. Zaujme zejména velký displej na středové konzole a doslova vesmírný design palubních přístrojů.


Co se motorů týče, zákazník dostane při startu prodeje moznost volby ze dvou jednotek. Tou první je přeplňovaný tříválec 0.9 TCe s výkonem 67 kW při 5000/min (135 Nm při 2500/min) a spotřebou 4,3 l/100 km. Druhým nabízeným motorem je diesel 1.5 dCi (67 kW při 4000/min; 220 Nm při 1750/min), který má spotřebu 3,2 l/100 km. Oba motory jsou kombinovány s pětistupňovou manuální převodovkou a doplněny o start-stop systém.

V první polovině příštího roku by měl v paletě motorů přibýt čtyřválec 1.2 TCe (90 kW, 190 Nm). Ten bude nabízen s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC, která bude následně dostupná i pro motor 0.9 TCe.

Čtvrtá generace Clia bude představena na zářijovém autosalonu v Paříži a její cena zatím nebyla stanovena.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: