Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

DTM má za sebou vrcholný podnik na Norisringu

Sport

04.07.2012

V Norimberku se jel jediný městský závod německého mistrovství cestovních vozů a my byli u toho.

Autor:David SkalošFoto:

Závody DTM Norisring 2012

Pátý letošní závod byl také pátým podnikem nové éry DTM. Před letošní sezónou totiž vstoupily v platnost nové technické i sportovní regule, a k Audi a Mercedesu se navíc po dvaceti letech znovu připojilo mnichovské BMW.

To se k návratu rozhodlo zejména díky značnému snížení nákladů na stavbu a provozování vozů. Letošní modely bude totiž možné využít od příštího roku také v japonském šampionátu GT vozů nebo nové sérii ve Spojených státech.

Závody DTM Norisring 2012

O vítězi závodu rozhodla až poslední zatáčka posledního kola. Jamie Green se dostává před šampiona Martina Tomczyka na BMW.

Po pěti odjetých závodech to vypadá, že zatím nejlepší vůz postavil Mercedes, který se radoval už třikrát z vítězství, a jeho jezdec Gary Paffett, mimo to také testman McLarenu ve Formuli 1, vede i díky čtyřem umístěním na stupních vítězů s přehledem průběžné hodnocení jezdců.

V DTM se usídlilo také pár pilotů, kteří si odbyli své ve Formuli 1, ovšem do závodnického důchodu se jim zatím nechtělo. Už pátý rok zde proto závodí například mladší bratr sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera, Ralf, ke kterému se v roce 2010 připojil David Coulthard.

Závody DTM Norisring 2012

Jediným českým zástupcem při víkendu DTM je Tomáš Pivoda závodící v Porsche Carrera Cupu.

BMW, jehož vůz je postaven na základu M3, má ve svých řadách mimo jiné tovární piloty Augusta Farfuse či trojnásobného mistra světa cestovních vozů (WTCC) Andyho Priaulxe. Návrat bavorské automobilky zlákal k přestupu předního jezdce posledních ročníků Bruna Spenglera, či dokonce loňského šampiona Martina Tomczyka. No a první úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, když hned ve druhém závodě sezóny na Lausitzringu Spengler stylem start-cíl zvítězil. Úspěch podtrhl třetím místem Farfus.

Dva své jezdce dostalo BMW na stupně vítězů také na Norisringu, kde dokonce Tomczyk až do poslední zatáčky vedl. Jenže Jamie Green z Mercedesu prokázal dokonalou znalost městské tratě a v nájezdu na cílovou rovinku se ujal vedení. V posledních pěti letech tak na této trati triumfoval již počtvrté. Třetí místo bral Spengler.

Letošní sezóna zatím nabízí skvělé souboje (závod v ulicích Norimberka toho byl důkazem) a nepřeženeme, když řekneme, že na tom má nemalou zásluhu také BMW, díky kterému začíná série opět získávat svou prestiž.

Závody DTM Norisring 2012

Nepovedený výjezd ze šikany není lehké zamaskovat.


foto: autor
 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: