Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford zkřížil bezpečnostní pás s airbagem

News

26.06.2012

Na svět tak přišel nafukovací bezpečnostní pás, který podstatně snižuje riziko poranění hlavy, krku a hrudníku.

Autor:Jan GaislerFoto:Použití nového pásu je obdobné jako u toho konvenčního. Na stejné úrovni zůstal komfort cestujících, problém není ani s připevněním dětských sedaček. Zásadní rozdíl nastane až při nehodě.

Zde začíná paralela s airbagem – k vybavení pásu patří senzory nárazu a zásobník stlačeného plynu pod sedačkou. Při nebezpečné situaci se pás během necelých 40 milisekund nafoukne, oproti airbagu při tom však nedochází k uvolňování tepla.

Výsledkem je pětkrát větší plocha pro zachycení kinetické energie pasažéra a tím pádem výrazně nižší riziko jeho poranění. Tato novinka je určena pouze pro cestující na zadních sedadlech.

Vyšší úroveň bezpečnosti potvrdila podle Joerga Doeringa, konstruktéra zádržných systémů z Ford of Europe, také řada zkušebních srážek: „Systém prošel důkladným testováním na celé rodině našich zkušebních figurín a poskytuje lepší ochranu než standardní zadní bezpečnostní pásy. Spojení vlastností airbagu a bezpečnostního pásu je významný pokrok. Momentálně v Evropě ani není taková technologie k dispozici.“

Na americkém trhu již k dispozici je, v loňském roce zde debutovala ve Fordu Explorer. Od té doby ji v seznamu příplatkové výbavy zaškrtne 40 procent zákazníků. Evropané dostanou možnost bezpečnějšího připoutání až příští rok v novém Mondeu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: