Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda přestala schovávat nový Rapid

News

20.06.2012

Žádné překvapení však nečekejte, vypadá přesně podle očekávání. Tedy jako velmi lehce upravený koncept MissionL.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Škoda Rapid 2012

Rozruch kolem Rapidu trvá již celé dva roky. Po oznámení úmyslu Škody vyplnit mezeru mezi Fabií a Octavií se o novém modelu začalo divoce spekulovat, jasný nebyl ani jeho název. Loňský frankfurtský autosalon přinesl nápovědu v otázce designu (který se značně odlišuje od indické verze Rapidu), nyní automobilka potvrdila finální podobu vozu prvními oficiálními fotografiemi.

Rapid pro tuzemskou automobilku představuje nejen vstup do segmentu A, ale také novou kapitolu v designovém směřování značky (některé prvky tohoto směru využívá již minivůz Citigo). Neobvyklý tvar masky chladiče zvýrazněný chromovaným rámečkem se tak s největší pravděpodobností objeví i na dalších modelech. Totéž platí pro soubor předních a mlhových světlometů evokující čtyřlístek.

Automobily Škoda Rapid 2012

Už i Škoda našla zalíbení v boční linii zvané "Tornado".


Další výrazné prvky už design Rapidu nenabízí. To není bráno jako výtka, ale jako pouhé konstatování. Vůz tak díky rozvážným, ostře řezaným, liniím a dlouhému rozvoru působí elegantně. U zadních světlometů byl samozřejmě zachován tvar písmene „C“, poznávací znamení všech „Škodovek“.

Rapid je dlouhý 4,48 m a široký 1,70 m, takže ani pětice pasažérů nebude mít problém s nedostatkem místa. Automobilka slibuje dobrý poměr ceny a užitné hodnot, nešetřila ani na bezpečnostní výbavě.

Nahlédnout pod kapotu Škoda zatím nikomu nedovolila, jen zmínila, že o pohon se postará pětice zážehových a dvojice vznětových motorů. Vzhledem k velikosti a poslání vozu se tak jako nejpravděpodobnější volba jeví agregáty 1.2 TSI, 1.4 TSI a 1.6 TDI.

Dlouho očekávaná premiéra Rapidu proběhne na autosalonu v Paříži, který se koná na přelomu září a října. Krátce poté dorazí do showroomů. Na seznamu konkurentů figurují jména jako Renault Fluence nebo plánovaný Peugeot 301. Musíme zmínit také Seat Toledo. Jedná se však o koncernové dvojče Rapidu, navíc budou sjíždět z jedné výrobní linky, takže ho jako přímou konkurenci můžeme brát dost těžko.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: