Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW se dalo na italskou módu

News

05.06.2012

A výsledek stojí za to! BMW Zagato Coupé je sice pouhou studií, do portfolia německého výrobce by však krásně zapadlo.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily BMW Zagato Coupé 2012

BMW Zagato Coupé vzniklo pro slavnou přehlídku klasických a koncepčních vozů Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Na jeho vzhledu se podíleli jak němečtí, tak italští designéři, tvary karoserie pak byly u Zagata ručně vytepány z hliníkových plechů. Technika pochází samozřejmě od BMW, ale to je to jediné, co o ní víme.

Je pravděpodobné, že koncept byl postaven na základě modelu Z4 Roadster. BMW Zagato Coupé je plně provozuschopný vůz a dokonce se pyšní registrací k silničnímu provozu. Také prošel vysokorychlostními testy na zkušební dráze BMW. Těchto pár faktů zvyšuje pravděpodobnost sériové výroby z nulové na nepatrnou. Ale nechme spekulace a pojďme si užít povedený vzhled.

Automobily BMW Zagato Coupé 2012

Lakování červeného odstínu „Rosso Vivace“ je poměrně složitá procedura.

Na povrchu BMW Zagato Coupé se protínají stylistické prvky obou společností. Nejde však o násilné spojení dvou nesourodých stylů, právě naopak, perfektně se doplňují. Přední části vozu samozřejmě dominují vstupy vzduchu ve tvaru ledvinek, další odkaz na BMW představují kruhové světlomety. Otvory na kapotě a na předních blatnících jsou už spíše italskou záležitostí. Zagatovou specialitou je pak střecha „double bubble“ s dvojicí vyboulení.

Při pohledu z profilu vynikne dlouhá příď kombinovaná s Kammovou zádí. Ta nejen poutá zraky kolemjdoucích, ale také zvyšuje aerodynamickou účinnost. Celkově záď působí robustně, částečně ji však odlehčuje velké množství prosklených ploch. Samozřejmě nechybí difuzor - BMW i Zagato si potrpí na sportovní image.

Interiér bude povědomý majitelům již zmíněného modelu Z4, přibyla však řada ručně zpracovaných detailů. A také kožené obložení kombinující červenou barvu se dvěma odstíny šedé. Perličkou je příslušenství v podobě klobouku a cestovní tašky – oboje perfektně sladěné s vozem.

Skrz celý interiér se klikatí ozdobné červené stehování.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: