Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dacia Lodgy zaujme především cenou

Český trh

29.05.2012

Nejlevnější varianta sedmimístného MPV přijde na 214 900 Kč.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Poslední přírůstek ve flotile rumunského výrobce jsme vám představili již dříve. Dosavadní popis obohatíme o další informace a doplníme o ceny.

Dacia se chlubí kvalitou materiálů použitých v interiéru. No uvidíme, nízká cena se někde projevit musí a například u modelu Duster to jsou právě materiály interiéru, které šetrnost k peněžence zákazníka prozrazují. Styling kabiny je velmi jednoduchý, až strohý. O malé oživení se (v závislosti na výbavě) stará dvoubarevné obložení a chromové doplňky.

I když Dacia prodává levná auta, neznamená to, že by jim byl pokrok na poli elektroniky nějak zásadně cizí. Důkazem jsou multimediální systémy Media Nav a Dacia Plug&Radio. Lodgy také využívá parkovací asistent nebo omezovač rychlosti. Samozřejmostí je ABS, pro stabilizaci ESC je však nutno zabrouzdat do příplatkové výbavy.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Lodgy disponuje nejlepší zvukovou izolací mezi vozy z portfolia Dacie.


Základní provedení Logdy disponuje pěti místy a zavazadlovým prostorem 827 l. Lavici v zadní řadě je možno vyklopit (2 617 l), nebo naopak sklopit. Opěradlo dělené v poměru 60 : 40 je k dispozici až u vyšších úrovní výbavy.

U plně obsazené sedmimístné varianty se musí posádka spokojit s 207 l určenými pro náklad. Pokud se ve třetí řadě nikdo neveze, lze prázdnou lavici buď sklopit (634 l), nebo úplně vyjmout. Maximum zavazadlového prostoru (při překlopení třetí a vyklopení druhé řady) činí 1861 l, posádka se však v tomto uspořádání scvrkne na dvě osoby.

Původně avizovanou trojici motorů rozšíří zážehová „jednašestka“ disponující 61 kW a 134 Nm při spotřebě 7,1 l/100 km. Od začátku prodeje jí budou dělat společnost vznětové agregáty 1,5 dCi (66 a 79 kW), novinka 1,2 TCe (85 kW) zamíří pod kapotu až ve druhé polovině roku.

Dacia připravila pro Lodgy čtyři úrovně výbavy. Základní Acces přijde na avizovaných 214 900 Kč, lépe vybavená Ambiance začíná na 229 900 Kč. Následuje Arctica za 249 900 Kč, nejvýše pak stojí Exception s cenovkou 354 900 Kč.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Pro výrobu modelu Lodgy postavila Dacia zcela nový závod v Maroku.


Tagy: Dacia, Lodgy, 2012, cena, mpv, dCi, TCe
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: