Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat využije umění Mazdy stavět dobré roadstery

News

25.05.2012

Automobilky se dohodly, že nová generace slavné MX-5 zavítá s jistými změnami také do portfolia Alfy Romeo.

Autor:Jan GaislerFoto:

Fiat a Mazda zatím podepsali jen nezávazné memorandum o vývoji a výrobě nového roadsteru, finální smlouva by měla přijít na svět v druhé polovině letošního roku.

Obě společnosti chtějí vyrábět svojí variantu vozu. A nemělo by se jednat jen o výměnu znaku na kapotě, jak si to již koncern Fiat vyzkoušel na produktech amerického Chrysleru. Základ bude tvořit nová MX-5, ale verze pro Alfu Romeo dostane kromě italského designu také italské motory.

O dalších technických odlišnostech však můžeme vesele pochybovat. Zvlášť, když se i roadster pro Alfu Romeo bude od roku 2015 vyrábět v továrně Mazdy v Hirošimě.

Že si Japonci spolupráci náležitě pochvalují, dokazuje Takaši Yamanouči, předseda představenstva a prezident Mazdy: „Vývoj technologií a produktů v alianční spolupráci je jedním z korporátních cílů společnosti Mazda a oznámení o takové spolupráci s Fiatem je velmi důležitým krokem tímto směrem. Je velmi vzrušující pracovat s tak prestižní značkou, jako je Alfa Romeo – právě na novém roadsteru, který bude vycházet z budoucí generace vozu MX-5.“

Touha po alianční spolupráci je u Mazdy pochopitelná. Již několik let se snaží dostat do černých čísel a po odchodu Fordu coby akcionáře postrádá strategického partnera. Tento stav se nejspíš jen tak nezmění, na obzoru se však rýsuje další spolupráce obou automobilek v Evropě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: