Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

B-Max už rozšířil portfolio Fordu

Český trh

19.05.2012

Zaváděcí nabídka upravila základní cenu kompaktního MPV na 289 990 Kč.

Automobily Ford B-Max 2012

B-max se na našich stránkách v minulosti objevil v souvislosti se svým audio systémem a novými motory. Z exponátu na mezinárodních autosalonech a výstavách se mezitím stala reálná položka na objednávkovém formuláři.

Základní b-max ve výbavě Ambiente pohání zážehový čtyřválec 1.4 Duratec (66 kW). Jak se poslední dobou stalo dobrým zvykem, ani u nejlevnějších variant vozů se nešetří na bezpečnostních prvcích. B-max tento trend potvrzuje svými sedmi airbagy, elektronickou stabilizací ESP s protiprokluzovým asistentem, úchyty dětských sedaček Isofix či varovnými světly při nouzovém brzdění.

Mezi standardní prvky zahrnul Ford také elektricky ovládaná okna nebo dálkové centrální zamykání. Se snižováním spotřeby pomáhá kromě nových technologií také informační systém Ecomode.

Automobily Ford B-Max 2012

Zaváděcí bonus činí 38 510 Kč na všechna provedení.


Většině zákazníků však pouhý standard nestačí. Pro ně jsou připraveny vyšší verze Trend (319 990 Kč) a Titanium (351 490 Kč). Ty mají proti Ambiente rozsáhlejší nejen výbavu, ale také paletu motorů. Nejslabšímu 1.4 Duratec dělají společnost zážehové 1.0 EcoBoost (74 nebo 88kW) a 1.6 Duratec Ti-VCT (77 kW), partu doplňují diesely 1.5 Duratorq TDCi (55 kW) a 1.6 Duratorq TDCi (70 kW).

Kromě výbav a motorů je dobré ještě zmínit dva výrazné prvky b-maxu. Prvním je systém otevírání dveří Ford Easy Acces, který zanevřel na středové sloupky karoserie. Otevření předních a odsunutí zadních dveří tak odhalí otvor o šířce 1,5 m. Nastoupení do vozu by proto nemělo nikomu dělat problémy.

Druhým prvkem je komunikační hlasově ovládaný systém Ford Sync s funkcí tísňového volání Emergency Assist. V případě nehody umí v místním jazyce kontaktovat záchrannou službu a předat jí souřadnice místa, kde se havarovaný vůz nachází.

Ford b-max na trhu kompaktních MPV doplní Škodu Roomster, Opel Meriva, Citroën C3 Picasso či Peugeot 3008.

Automobily Ford B-Max 2012

B-max je první evropský ford vybavený systémem Ford Sync.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: