Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Převodovky DQ200 od Škody využije celý koncern

News

16.05.2012

Výroba tohoto automatu se ještě nerozběhla a už je v plánu její navýšení.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Škoda Octavia 1.6 TDI Green tec Ambiente

Rozhodnutí o rozjetí výroby převodovek DQ 200 ve vrchlabském závodě padlo v loňském roce. Tehdy se plánovalo, že zaměstnanci poskládají z ozubených koleček 1000 převodovek denně. Tento stav však potrvá jen od září 2012, kdy se výroba zahájí, do poloviny roku 2013. Poté kvůli poptávce vzroste denní produkce na 1500 kusů.

Z uvedených čísel je patrné, že převodovky z Podkrkonoší nebudou směřovat jen pod kapoty vozů značky Škoda, ale na své si přijdou i další značky Volkswagenu. A to je pro tuzemskou automobilku dobrá zpráva, pro mateřskou firmu se stane zase o něco důležitější a nepostradatelnější.

Není proto divu, že Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky, si rozšíření výroby pochvaluje: „Společně se zástupci zaměstnanců a koncernem Volkswagen jsme přijali dobré rozhodnutí. Toto usnesení dává závodu a jeho zaměstnankyním a zaměstnancům jasné perspektivy do budoucna.“

Vzhledem k tomu, že se celý článek točí kolem DQ200, jistě není od věci zmínit, co je to vlastně za převodovku. Jedná se o sedmistupňový automat se dvěma spojkami. Písmeno „D“ znamená direktschaltend - přímo řazená, „Q“ zase informuje o příčném uložení (Quereinbau). Výrobce slibuje komfortní a hlavně rychlé řazení bez přerušení toku hnací síly.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: