Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel plánuje motorovou ofenzivu

News

14.05.2012

První vlaštovkou je zážehový čtyřválec 1.6 Sidi Ecotec s výkonem 147 kW a točivým momentem 300 Nm.

Autor:Jan GaislerFoto:Protože jedna vlaštovka jaro nedělá, připravuje Opel hned tři nové řady zážehových i vznětových agregátů v různých výkonových modifikacích. Ty do roka nahradí prakticky všechny stávající motory.

Ale vraťme se k jednotce 1.6 Sidi (Spark Ignition Direct Injection – zapalování svíčkou, přímé vstřikování paliva) Ecotec. Ta nevynechala žádný ze současných motorářských trendů. Množství nasávaného vzduchu tedy zvyšuje turbodmychadlo, optimalizaci směsi má na starosti přímé vstřikování benzinu, samozřejmostí je i systém stop/start.

Největší zájem upírali konstruktéři k točivému momentu – 187,5 Nm na litr je opravdu dobrý výsledek. Celkových 300 Nm je k dispozici již v 1 700 /min, výkon graduje při 4 700 /min hodnotou 147 kW. Navíc oproti současnému čtyřválci 1.6 Turbo vyprodukuje novinka o 13 procent CO2 méně. A také tolik nehlučí.

O spotřebě paliva jsme se dozvěděli jen to, že je příznivá. Ano, sice bude v každém modelu jiná, ale aspoň nějaké srovnání se současnými motory by neškodilo.

Výroba 1.6 Sidi Ecotec bude spuštěna koncem letošního roku v maďarském Szentgotthardu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: