Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Juke-R: Nissan postavil "supercrossover"

News

09.05.2012

S výkonem 401 kW a maximální rychlostí 260 km/h je přídomek „super“ zcela jistě na místě.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Nissan Juke R - Desert Nemesis 2012

První exemplář Juke-R vznikl kvůli natočení krátkého online filmu Desert Nemesis, inspirovaným sérií her Need For Speed. Lucas Ordoñez, vítěz prvního ročníku GT Academy Nissan, zde v pouličním závodu deklasuje s malým Nissanem vozy typu Lamborghini Galardo, Ferrari 458 Italia nebo Mercedes SLS AMG.

Můžeme jen polemizovat, jak by takový závod dopadl bez předem napsaného scénáře, pro další život Juke-R však bylo důležité místo natáčení. Tím byl International Marina Club v Dubaji. Asi není nutno se příliš zmiňovat o bohatství místní ropných šejků ani o jejich slabosti k silným vozům.

Udělá to za nás Gareth Dunsmore, marketingový produktový manažer pro model Juke: „Vůz Juke-R měl původně sloužit jako jednorázový koncept, který propojí dva nejvíce inovativní modely značky Nissan. Ale reakce, s jakou jsme se setkali v Dubaji, byla úžasná - dostávali jsme nabídky na koupi tohoto konceptu přímo na ulici! Na základě takto silné odezvy a třech závazných objednávek na stole jsme se rozhodli, že tento model přivedeme do skutečného světa.“

Automobily Nissan Juke R - Desert Nemesis 2012

Nevídaný pohled: Nissan Juke (byť upravený) ujíždí italským supersportům.


Vznikla tak limitovaná edice vozů Juke-R, které svými 401 kW dokonce překonávají původního filmového hrdinu. Na rozdíl od něj totiž využívají 3,8litrový motor a podvozek vozu MY 12 GT-R. Maximální rychlost 260 km/h již byla zmíněna.

Filmový Juke-R je kompletně oděný do matně černé. Inspirace v Need For Speed je zřejmá i při pohledu na aerodynamické doplňky – výrazné nárazníky, výdechy na kapotě, členité křídlo a masivní koncovky výfuku hovoří za vše.

V následujících čtyřech měsících bude japonská automobilka shromažďovat objednávky, první exempláře se se svými majiteli shledají koncem léta.


Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: