Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Juke-R: Nissan postavil "supercrossover"

News

09.05.2012

S výkonem 401 kW a maximální rychlostí 260 km/h je přídomek „super“ zcela jistě na místě.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Nissan Juke R - Desert Nemesis 2012

První exemplář Juke-R vznikl kvůli natočení krátkého online filmu Desert Nemesis, inspirovaným sérií her Need For Speed. Lucas Ordoñez, vítěz prvního ročníku GT Academy Nissan, zde v pouličním závodu deklasuje s malým Nissanem vozy typu Lamborghini Galardo, Ferrari 458 Italia nebo Mercedes SLS AMG.

Můžeme jen polemizovat, jak by takový závod dopadl bez předem napsaného scénáře, pro další život Juke-R však bylo důležité místo natáčení. Tím byl International Marina Club v Dubaji. Asi není nutno se příliš zmiňovat o bohatství místní ropných šejků ani o jejich slabosti k silným vozům.

Udělá to za nás Gareth Dunsmore, marketingový produktový manažer pro model Juke: „Vůz Juke-R měl původně sloužit jako jednorázový koncept, který propojí dva nejvíce inovativní modely značky Nissan. Ale reakce, s jakou jsme se setkali v Dubaji, byla úžasná - dostávali jsme nabídky na koupi tohoto konceptu přímo na ulici! Na základě takto silné odezvy a třech závazných objednávek na stole jsme se rozhodli, že tento model přivedeme do skutečného světa.“

Automobily Nissan Juke R - Desert Nemesis 2012

Nevídaný pohled: Nissan Juke (byť upravený) ujíždí italským supersportům.


Vznikla tak limitovaná edice vozů Juke-R, které svými 401 kW dokonce překonávají původního filmového hrdinu. Na rozdíl od něj totiž využívají 3,8litrový motor a podvozek vozu MY 12 GT-R. Maximální rychlost 260 km/h již byla zmíněna.

Filmový Juke-R je kompletně oděný do matně černé. Inspirace v Need For Speed je zřejmá i při pohledu na aerodynamické doplňky – výrazné nárazníky, výdechy na kapotě, členité křídlo a masivní koncovky výfuku hovoří za vše.

V následujících čtyřech měsících bude japonská automobilka shromažďovat objednávky, první exempláře se se svými majiteli shledají koncem léta.


Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: