Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen udělal z Multivanu luxusní vůz

News

03.05.2012

Za vším stojí paket Business, díky kterému se především interiér změnil k nepoznání.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Volkswagen Multivan Business 2012

Ptáte se, komu by se mohlo hodit MPV s výbavou vhodnou spíše pro Rolls-Royce? Volkswagen vidí budoucnost multivanu business v dopravě hotelových hostů, top manažerů a dalších osobností.

Což o to, vnitřek vozu vyhoví i pasažérům s vysokými nároky na komfort. Z vyhřívaných křesel Pullman mohou obdivovat kombinaci ušlechtilého dřeva a kůže Nappa, chladicí box zase uspokojí jejich vybrané chutě. Aby spolu mohli členové posádky v klidu hovořit bez jakéhokoli zvyšování hlasu, vybavil Volkswagen vůz systémem DVE (Digital Voice Enhancement), který prostřednictvím reproduktorů automaticky zesiluje hlas právě hovořící osoby.

I v luxusním voze je někdy třeba pracovat, takže ani multifunkční skládací stůl a bezdrátový internet nevozí multivan business zbytečně. Po práci může přijít zábava, o kterou se postará DVD přehrávač s 10palcovým monitorem vyklápěným ze stropu. Ten už je ale za příplatek.

Automobily Volkswagen Multivan Business 2012

O osvětlení vozovky se starají bi-xenonové světlomety s denními LED světly.

Zkrátka nepřijde ani řidič, čeká na něj řada prvků běžně figurujích na seznamu příplatkové výbavy. Třeba rádio s navigačním systémem RNS 510, multifunkční volant, ParkPilot včetně zadní kamery nebo sledování tlaku v pneumatikách.

Velkou slabinou multivanu business je jeho vzhled. Před zvědavými pohledy sice chrání tmavě tónovaná okna, 17palcová litá kola také nejsou špatná, ale pořád se jedná o velké MPV krabicovitých tvarů. Takže žádná prestiž, žádná exkluzivita.

Pro úplnost je ještě nutno dodat, že pod kapotu si zákazníci vybírají ze dvou vznětových (103 nebo 132 kW) a jednoho zážehového (150 kW) motoru, k dispozici je i převodovka DSG a pohon všech kol 4Motion.

Cena Volkswagenu multivan business začíná na necelých dvou milionech korun.

Automobily Volkswagen Multivan Business 2012

Také pracoviště řidiče je luxusnější než v běžném Multivanu.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: