Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda CX-5 s novou řadou technologií SkyActiv

News

27.04.2012

Jinými slovy: motory, převodovky, karoserie i podvozek jsou navrženy nejen s ohledem na kvalitu jízdy a bezpečnost, zásadní prioritou byl také vliv na životní prostředí.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Mazda CX-5 2012

Ten se hodnotí především množstvím spáleného paliva a z toho plynoucích emisí. Dvojice motorů, která je pro novou generaci kompaktního SUV určena, si na tomto poli díky vyspělé technice nevede špatně.

Diesel SkyActiv-D 2,2 l se chlubí nejen nejnižším kompresním poměrem na světě (14:1), ale také dvoustupňovým přeplňováním turbodmychadly s variabilní geometrií lopatek. Objednat si ho můžete se 110 nebo 129 kW. Spotřeba činí příjemných 4,6 resp. 5,2 l/100 km, příznivé jsou i emise CO2.

Automobily Mazda CX-5 2012

CX-5 by se spolu s modely 2, 3 a 6 měla stát klíčovým produktem Mazdy.

V nabídce nechybí ani benzinový agregát. SkyActiv-G 2,0 l také pracuje s kompresním poměrem 14:1 a také je v tomto ohledu rekordmanem. I když opačným, jedná se o nejvyšší hodnotu mezi zážehovými motory. U vozů s pohonem pouze předních kol leží maximální výkon na hodnotě 121 kW, čtyřkolka je o 3 kW slabší. Prvně jmenovaná varianta spotřebuje 6 l/100 km, offroadovější verze pak 6,6 l/100 km.

Dle požadavků zákazníka může rychlostní stupně řadit buď jeho pravá ruka, nebo elektronika. Obě převodovky (manuální i automatická) jich mají šest. Jak vzpěry MacPherson vpředu, tak víceprvková náprava vzadu jsou nyní lehčí a zároveň pevnější, stejný vliv mělo využití vysokopevnostní oceli na konstrukci karoserie.

Ta je tvarována podle nového konceptu Kodo – duše v pohybu. A tvary jsou to opravdu líbivé, vůz působí robustně a zároveň dynamicky. Zato designéři interiéru se drželi zpátky. Sice se jim povedlo pěkně přehledné uspořádání ovladačů a přístrojů, nicméně uvnitř nenaleznete jediný prvek, který by vám po vystoupení z vozu utkvěl v paměti.

Automobily Mazda CX-5 2012

Materiál na bázi pryskyřice snižuje hmotnost nárazníků o 20%.


Díky rozvoru 2 700 mm si pasažéři na nedostatek prostoru stěžovat nebudou. Vysoko umístěné sedadlo umožňuje řidiči dobrý přehled o dění na silnici, navíc si sezení může v osmi směrech elektronicky nastavit. V celém interiéru je rozmístěno množství odkládacích prostor. Co se nevejde do nich, to pojme kufr o velikosti 503 litrů.

Mazda CX-5 se nabízí od 499 900 Kč, kompletní český ceník naleznete na stránkách mazdy.

Automobily Mazda CX-5 2012

Dotykový displej má uhlopříčku 15 cm.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: