Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ke koupi nového Peugeotu 208 stačí 235 000 Kč

Český trh

23.04.2012

Očekávaný hatchback dorazí do českých autosalonů 10. května, vstup na trh mu usnadní zaváděcí ceny.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

Vzhled, technická data, provedení interiéru či vztah k ekologii - se všemi podstatnými parametry „dvěstě-osmičky“ jsme vás seznámili již dříve, otazníky doteď zahalovaly pouze cenovou politiku Peugeotu. Nyní, s blížícím se uvedením na trh, byla zodpovězena i tato poslední otázka.

Na výběr bude ze tří úrovní výbavy – Access, Active a nejvyšší Allure. I když Peugeot pro model 208 připravil širokou škálu motorů, začátku prodeje se zúčastní pouze čtyři z nich – zážehové 1.4 VTi a 1.6 VTi a vznětové 1.4 HDI a 1.6 e-HDI. Ostatní agregáty (1.0 a 1.2 VTi, 1.4 e-HDi a 1.6 THP) doplní nabídku až na podzim.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

I přes menší rozměry je 208 prostornější, než jeho předchůdce.


Je potěšitelné, že úroveň bezpečnosti nezáleží na výbavě, ale je pro všechny vozy stejná – airbagy, úchyty pro dětské sedačky Isofix, ABS s elektronickým rozdělovačem brzdných sil nebo kontrola stability tak bude chránit cestující i v základní verzi Acces. Její cena začíná na již zmíněných 235 000 Kč za třídveřovou variantu, zadní pár dveří si Peugeot cení na dalších 15 000 Kč.

Výava Active je jen o 20 000 Kč dražší, nad Acces ji povyšují přední mlhovky, klimatizace nebo lepší čalounění, k zahození není ani rádio s dotykovou obrazovkou a ovládáním na volantu. Vizuální odlišnost zařizují kliky dveří v barvě karoserie. U verze Active se také podstatně rozšiřují možnosti příplatkové výbavy.

Pokud chcete to nejlepší, tedy variantu Allure, budete muset z účtu vybrat nejméně 310 000 Kč. Váš Peugeot 208 pak bude jezdit na hliníkových kolech, dostane zatmavená zadní skla či stříbrné zdobení oken. Řidičovi ruce budou objímat kožený volant, žádoucí je i automatická dvouzónová klimatizace.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

Místo řidiče pojali konstruktéři zcela odlišně než u modelu 207.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: