Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dacia vstoupí modelem Lodgy do segmentu MPV

News

05.04.2012

Poměrně krátce po svém představení se novinka chystá na trh, kde hodlá zaujmout především vnitřním prostorem a praktičností. Se šarmem je to již horší.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Po svém převzetí Renaultem prodává rumunská automobilka vozy, které jsou sice levnou, ale nevýraznou alternativou zavedených značek. Jedinou výjimkou je designově zdařilý Duster. Lodgy se ho v tomto ohledu snažil napodobit, zůstal však někde na půli cesty. Příď je prostě nudná, dojem vylepšuje aspoň zadní část se svými nezvykle tvarovanými světlomety.

Od MPV však majitel očekává především dostatek vnitřního prostoru a variabilitu. Tyto dva body lodgy bez problému splňuje. V jeho útrobách se může usadit až sedm cestujících a i tak zbude 207 l prostoru na jejich zavazadla. Druhý extrém nastane po překlopení druhé řady sedadel a vyndání třetí – cestující se svezou sice jen dva, zato za sebe mohou naskládat až 2 617 l nákladu.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Lodgy se veřejnosti představil v březnu na ženevském autosalonu.


Lodgy se chlubí novou zážehovou „jednadvojkou“ TCe 115, kterou sdílí s francouzskými bratranci, Renaultem Mégane a Scénic. Přeplňování a přímé vstřikování jí přináší 85 kW. Diesely dCi 90 a dCi 110 se jí výkonem sice nevyrovnají (66 resp. 81 kW), zato si vystačí s méně než 5 l nafty na 100 km.

V oblasti komfortu mateřská automobilka Dacii nijak nezanedbává, pobyt v lodgy si tak můžete zpříjemnit novým multimediálním systémem Media Nav, který spojuje rádo, hands-free, navigační systém a 7palcovou dotykovou obrazovku.

České ceny ještě nebyly zveřejněny. Jakmile se tak stane, budeme vás informovat.

Automobily Dacia Lodgy 2012

Kabina skrývá úložné prostory o celkovém objemu 30 l.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: