Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Polárníkům v Antarktidě pomáhaly upravené Toyoty

News

01.04.2012

Do bílé pustiny se na podzim vydalo dvanáct vozů, během výzkumné sezony urazily přes 70 000 km a zvládly všechny nástrahy nehostinného prostředí.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Toyota Hilux v Antarktide 2012

Deset Hiluxů, jeden Land Cruiser 150 a jednu Tacomu připravila na mrazivé dobrodružství islandská společnost Arctic Trucks. Od listopadu 2011 do února 2012 absolvovaly pět expedic, při kterých na ledových pláních přibyl nový expediční sklad paliva a meteorologická stanice.

Práce probíhaly během antarktického léta v nadmořské výšce 3 400 m. Zjištění, že v tomto období teplota běžně klesá na -50 °C, není pro civilizací zhýčkané jedince příliš pozitivní. Lidé od Arktic Trucks proto museli expediční vozy vybavit přídavným topením.

Automobily Toyota Hilux v Antarktide 2012

Pohyb po sněhu usnadnily nezvykle velké pneumatiky, Toyotám navíc spolu s dalším vybavením dodaly patřičně drsný vzhled. Protože by v krutých podmínkách neobstála ani zimní nafta, bylo nutné tankovat palivo Jet A-1, používané v letadlech.

Zlatým hřebem výpravy byl dvojitý přejezd Antarktidy, organizovaný společností „Extreme World Races“. O patřičnou reklamu akce se postaral štáb britské televize BBC. Toyoty také zanechaly otisk pneumatik na Jižním pólu, o který přesně před 100 lety svedly legendární bitvu Scott s Amundsenem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: