Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kia Optima konečně dorazila i do Česka

News

20.03.2012

Nejde o žádnou novinku, vyrábí se již dva roky, nicméně v tuzemských showroomech doteď chyběla. Vyplatilo se zákazníkům počkat?

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Kia Optima 2012

Sedanu střední třídy se na korejském a americkém trhu nadmíru daří. Aby tomu tak bylo i v Evropě, snažila se Kia upravit optimu podle místního vkusu a pod kapotu umístila vznětový agregát 1.7 CRDi (100 kW, 325 Nm). Ten se evropskému vkusu samozřejmě zamlouvá, jen je škoda, že jiný diesel k mání nebude. Výkon „jednasedmičky“ prostě nemusí všem zákazníkům stačit.

V červnu dorazí i zážehový čtyřválec 2.0 CVVL (125 kW, 165 Nm). Využívá ho i hybridní verze, která rozšíří nabídku na podzim. Pro motory jsou připraveny jak manuální tak automatické převodovky disponující shodně šesti rychlostními stupni.

Automobily Kia Optima 2012

Kia připravila pro optimu devět barev karoserie.


Podvozek tvoří vzpěry McPherson vpředu a víceprvkové zavěšení vzadu. Aby bylo učiněno zadost bezpečnosti, zahrnuje základní výbava nejen ABS, ale figuruje v ní i stabilizační systém ESC a systém řízení stability vozidla VSM.

Na nouzové sešlápnutí prostředního pedálu reagují kromě kotoučových brzd také brzdová světla, která se rozblikají a upozorní vzadu jedoucí motoristy na nebezpečí. Vedle aktivní bezpečnosti zapracovala Kia i na té pasivní, výsledkem je osm airbagů a aktivní opěrky hlavy ve standardu.

Optima vyznává poměrně jednoduchý design. Povedené je spojení masky chladiče s předními světlomety do jednoho celku, boční profil připomíná spíše čtyřdveřové kupé než sedan. Interiér je pro Kiu typický – trochu nevýrazný, ale zato pěkně přehledný.

Automobily Kia Optima 2012

Optima se začne prodávat 21. března 2012.

Pro zákazníky jsou připraveny tři úrovně výbavy – Active, Comfort a Exclusive. Za pátými dveřmi se skrývá zavazadlový prostor o solidním objemu 505 l. Je škoda, že kromě sedanu nejsou k dispozici i další karosářské verze, evropský zákazník by kombi určitě ocenil.

Benzínová Kia optima může být vaše za 559 980 Kč, diesel je o 10 000 Kč dražší. Kompletní ceník najdete zde, počítat můžete se sedmiletou zárukou s omezením na 150 000 km (první tři roky bez omezení).

Automobily Kia Optima 2012

Středová konzola je orientována na řidiče.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: