Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen vyslal do Ženevy Amarok Canyon pro extrémní kajakáře

News

11.03.2012

Německý pickup má být schopen poprat se s terénem, který už ani vzdáleně nepřipomíná silnici, aby se adrenalinoví sportovci nemuseli ve svých vášních omezovat.

Autor:Pavel FabryFoto:

Automobily Volkswagen Amarok Canyon

Co nový Amarok Canyon nabízí? Silnější motor, výše posazenou karoserii na podvozku laděném do terénních podmínek a především pak specifické úpravy pro převoz sportovního náčiní.

„Tímto konceptem chceme ilustrovat jedno z mnoha různých využití amaroku. Úpravou jeho designu pro extrémní sport zdůrazňujeme rovněž originální DNA Amaroku,“ říká Dr. Wolfgang Schreiber, mluvčí představenstva značky Volkswagen a vedoucí vývoje Volkswagen Užitkové vozy.

Už na první pohled si nemůžete nevšimnout, že se nejedná o standardní amarok. Nový koncept zaujme majestátnějším vzhledem, který má na svědomí větší světlá výška, rozšířené blatníky, mohutnější kola, trubkový rám kolem zadního úložného prostoru a střešní světlomety.

Automobily Volkswagen Amarok Canyon

Estetiku vozu dotváří nový oranžovo-červený lak „Baladi Orange“, zatmavená zadní světla a ochranné panely na spodní straně v kontrastní barvě.

Nový Amarok dostal přepracovaný podvozek, který se postaral o zvýšení karoserie o 40 mm. Díky novým pneumatikám 275/65 R 18 je pak canyon o 85 mm vyšší než sériově vyráběný model. Větší pneumatiky na osmnáctipalcových kolech „Durban“ si zároveň vyžádaly rozšíření podběhů o 35 mm.

Tyto změny však mohou vyvolávat otázky ohledně obtížnosti nastupování a vystupování z nového Amaroku. Volkswagen pro tyto případy připravil dvě elektronicky ovládaná stupátka, která však za jízdy zůstávají sklopena.

Hlavním tahákem nového Amaroku Canyon je však úprava pro převoz sportovního náčiní, přičemž Volkswagen se u modelu pro ženevský autosalon zaměřil především na kajaky, jejichž obliba v poslední době stoupá.

Podlaha zadního ložného prostoru je opatřena dvěma speciálními výřezy s měkkým podložením pro usazení kajaků, jejich přídě je pak možno pomocí popruhů připevnit k trubkovému rámu. Uložení pádel je řešeno na vnitřní straně výklopné zadní stěny. Ostatní výbava jako ochranné helmy, záchranné vesty nebo boty má své místo v sítích na přední straně ložné plochy nebo se vodotěsných úschovných boxech po stranách.
 
Automobily Volkswagen Amarok Canyon

Zajímalo by nás, jestli se do amaroku vejde pouze speciální "VW" kajak, nebo i nějaký jiný...

Také interiér byl u verze Canyon odlišen, zejména laděním do stejného barevného schématu jako vnějšek vozu. Oranžovo-červenou tak najdete například na čalounění, bezpečnostních pásech, výdeších ventilační soustavy nebo na stehování tříramenného volantu či hlavice řadicí páky.

V drsném terénu, do kterého je Amarok Canyon mimo jiné určen, pak řidič ocení doplňkové přístroje ukazující úhly bočního i podélného náklonu.

Mohutný pickup je poháněn dvoulitrovým naftovým motorem, který díky dvěma turbodmychadlům poskytuje nejvyšší výkon 180 koní a maximální točivý moment 400 N.m v rozsahu od 1500 do 2250 otáček za minutu.

O přenos hnací síly se postará připojitelný pohon všech kol 4MOTION podpořený redukční převodovkou a uzávěrkou zadního diferenciálu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: