Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Kuga se otevírá mávnutím nohy

News

10.03.2012

Bezdotykové ovládání zadních dveří je sice nejvýraznější inovací, kterou druhá generace amerického crossoveru přináší, seznam vylepšení je však mnohem delší.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Ford Kuga 2012

Ford Kuga je jednou z mnoha novinek letošního ženevského autosalonu. Nově je koncipován jako globální model, který si budou moci koupit zákazníci po celém světě. Ti evropští se dočkají ve druhé polovině roku 2012.

Největší pokrok udělala Kuga na poli elektronických systémů. Jak již bylo zmíněno, při otevírání pátých dveří s rukama plnýma nákupu či jiných zavazadel si již nemusíte hrát na žongléra, který baví celou ulici. Jednoduché mávnutí nohou pod zadním nárazníkem váš problém vyřeší. Senzory jsou schopny rozeznat pohyb holeně od zvědavého zvířete či přejížděné nerovnosti.

Automobily Ford Kuga 2012

Proti současnému modelu se zavazadlový prostor zvětšil o 82 l .


Se svým vozem si majitelé Kugy budou moci i povídat, od začátku prodeje bude k dispozici s hlasovým ovládáním vybaveným komunikačním rozhraním SYNC. Jeho přítomnost ve voze může být doslova životně důležitá, protože kromě plnění příkazů řidiče umí v případě aktivace airbagů či nouzového odpojení přívodu paliva zavolat pomoc. V jazyce používaném v oblasti, kde se zrovna nachází.

Přibyly i další elektroničtí pomocníci, ale ty již nepatří mezi žhavé technologické novinky. Aktivní parkovací asistent nebo systém hlídání mrtvých úhlů zpětných zrcátek se v nových vozech vyskytují již docela běžně.

Automobily Ford Kuga 2012

Interiér se od první generace absolutně liší.


Nechme nyní elektronické „vychytávky“ stranou, i v 21. století platí, že nejdůležitější součástí auta je motor. Podle Fordu se k charakteru Kugy nejlépe hodí diesel 2.0 Duratorq TDCi (103 nebo 120 kW) a zážehový čtyřválec 1.6 Eco Boost (110 kW). Hnané jsou obě nápravy, chování vozu vylepšuje systém přesměrování točivého momentu TVC.

Vzhledově se Kuga podřídila novému globálnímu směru, podle kterého se obléklo již několik posledních modelů. Znát je to především v předních partiích. Je škoda, že se bočním profilem tolik přibližuje vozům kategorie MPV, ubírá jí to na atraktivitě. Interiér vypadá téměř stejně, jako v novém Focusu. Zde se Fordu může snaha o jednotné balení pro celý svět vymstít. Snaží se zkombinovat více stylů, celkový dojem však pokulhává.

Automobily Ford Kuga 2012

Kuga je sice globální model, ale jeho jméno nikoli. V USA mu říkají Escape.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: