Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Golf GTI poprvé bez střechy

News

02.03.2012

Rok poté, co se na ženevském autosalonu představil Volkswagen Golf Cabrio šesté generace, se do Švýcarska chystá jeho vrcholná verze GTI.

Autor:Pavel FabryFoto:

Automobily Volkswagen Golf GTI Cabrio

Volkswagen pro letošní autosalon v Ženevě připravil vůbec první kabriolet s kultovním označením GTI. Nepřekvapí proto, že se jedná o dosud nejvýkonnější Golf Cabriolet.

Pod kapotou se skrývá známý přeplňovaný čtyřválec 2,0 TSI, který poskytne maximální výkon 210 koní a točivý moment 280 N.m v širokém rozsahu 1700 až 5300 otáček za minutu. Spolupracovat s ním bude buď šestirychlostní manuální převodovka nebo dvojspojkové DSG se stejným počtem stupňů. Standardem pak bude stejně jako u klasického Golfu GTI elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.

To vše umožní kabrioletu GTI zrychlit z nuly na stovku za 7,3 s a pokračovat až na maximální rychlost 237 km/h (s variantou DSG 235 km/h). V kombinovaném provozu si pak golf řekne o 7,6 litrů paliva na 100 km (s DSG 7,7 litrů).

Automobily Volkswagen Golf GTI Cabrio

GTI Cabrio je mimořádně přitažlivou verzí jinak tuctového golfu.

Po vizuální stránce se GTI Cabrio odlišuje tradiční sadou slušivých prvků, mezi něž patří červené linky kolem přední masky z voštinové struktury, vertikální přední mlhová světla, rozšířené prahy, výraznější zadní difuzor doplněný o chromované koncovky výfuků, tmavě červená zadní LED světla a několik obligátních znáčků GTI.

Také interiér napoví, že sedíte v ostré verzi golfu. Sedadla jsou potažena tartanovou tkaninou, za příplatek však lze dostat kožené čalounění.  Vedle pedálů z kartáčované oceli pak na identitu GTI poukáže také další znáček na volantu nebo červenou nití protkaná řadicí páka a páka ruční brzdy.

Automobily Volkswagen Golf GTI Cabrio

Čalounění sedadel je tradičně červeně kárované. Dočkáme se i černo-šedé kombinace, tedy Golfu GTD Cabrio?

Co se týče stahovací střechy, Volkswagen používá u golfu cabrio látkovou střechu s elektrohydraulickým ovládáním. Její otevření zabere 9,5 sekundy, na zavření je pak potřeba o sekundu a půl více. Oboje je přitom možné provádět do rychlosti 30 km/h.

Výhodou proti konkurenci by pak měl být velký zavazadlový prostor o objemu 250 litrů, z nichž přitom nepřijdete ani o jeden, rozhodnete-li se cestovat s větrem ve vlasech a stáhnete střechu.

Po bezpečnostní stránce Volkswagen nabídne čelní a boční airbagy, kolenní airbag pro řidiče a především automatické výsuvné ochranné oblouky pro případ převrácení.

Na český trh by nový Golf GTI Cabriolet měl dorazit v létě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: