Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Za dva týdny představí Kia nový cee´d

News

23.02.2012

Fotky již automobilka zveřejnila, s technickými daty je to horší. Na ty nejspíš budeme čekat až do světové premiéry, která proběhne 6. března na ženevském autosalonu.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Kia Cee´d 2012

Cee´d je pro automobilku velmi důležitý model. První generace se povedla, v roce 2008 to dotáhla na titul Auto roku v České republice. V nižší střední třídě zapustila celkem silné kořeny, takže novinka má na co navazovat.

Designéři se u nového cee´du zřekli konzervativního vzhledu a více se odvázali. Výsledek stojí za to, především přední část vozu dokáže upoutat pozornost. Nejdřív jí zaměstná nové pojetí masky chladiče, z nich přejde na protažené světlomety a nakonec spočine na předním okně. To kvůli jeho značnému sklonu.

Boky a záď jsou o něco střízlivější, celkově je na novinku opravdu hezký pohled. Tomu jistě napomohla i změna rozměrů - cee´d je podle očekávání delší a širší, jeho střecha se však snížila. Co se týče rozvoru, zůstalo vše při starém.

Automobily Kia Cee´d 2012

Sportovní střih zádi propůjčuje střešní spoiler.


Interiér působí oproti vnějšku poněkud usedle. Nicméně takové prvky jako utopená kaplička přístrojů, kovové pedály a chromové linky ho aspoň trochu oživují. Co si zaslouží pochvalu, je přehlednost přístrojové desky.

O plánovaných motorech a převodovkách sice automobilka zarytě mlčí, lze však předpokládat, že se cee´d v tomto směru nebude příliš lišit od svého koncernového dvojčete, Hyundaie i30. Ten využívá zážehové i vznětové motory o objemu 1,4 a 1,6 l. Jejich výkon se pohybuje mezi 66 a 99 kW, manuální i automatické převodovky jsou výhradně šestistupňové.

Generační střídání Kie cee´d bude probíhat podle následujícího harmonogramu: pětidveřová verze dorazí na trh v květnu, kombi Sporty Wagon bude následovat v září. Nový třídveřový pro_ceed je zatím ve hvězdách. Ještě jedna důležitá poznámka na závěr – ani s druhou generací nepřijde cee´d o svou sedmiletou záruku.

Automobily Kia Cee´d 2012

Automobilka zapracovala také na kvalitě materiálů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: