Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Cena Opelu Ampera bude v celé Evropě stejná

Český trh

20.02.2012

Zájemci, které oslovilo německé pojetí elektromobility, si budou muset připravit 1 080 000 Kč.

Automobily Opel Ampera 2011

O schopnostech Opelu Ampera jsme vás již informovali, takže jen pro připomenutí: o pohon se stará elektromotor s výkonem 111 kW, kapacita akumulátorů vystačí na 40 - 80 km. Poté přijde řada na elektrický generátor poháněný konvenčním spalovacím motorem, který s oželením nulových emisí zvedne dojezd na 500 km.

Na Starém kontinentu Opel dosud posbíral 6 000 závazných objednávek, první vlaštovky zaznamenali už i dealeři v Česku. O výhodnách Ampery přesvědčuje Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení Opelu: „Na rozdíl od konvenčních elektromobilů dokáže Ampera sloužit jako jediný plnohodnotný automobil ve firmě či domácnosti. Poskytuje komfort a jízdní výkony moderního automobilu nižší střední třídy, majitelům ovšem dokáže extrémně snížit provozní náklady.“

Automobily Opel Ampera 2011

Kvalitou interiéru si Ampera nezadá s konvenčními vozy.


Co se týče bezpečnosti, požadavky na moderní automobil Ampera bez problému splňuje (ESP, čelní, boční, hlavové a kolenní airbagy). Nároky na komfort zase uspokojí automatická klimatizace, bezklíčové odemykání či vyhřívaná přední kožená sedadla. Horší to je s prostorem - kabina je stavěná jen pro čtyři cestující a ani zavazadlový prostor 310 l není v nižší střední třídě žádný zázrak.

Nicméně buďme shovívaví. Ceny ropy nepříjemně rostou, takže každý pokrok na poli elektromobility se cení. A Amperu za pokrok bez pochyby označit lze.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: