Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi RS 4 Avant stále opovrhuje přeplňováním

News

17.02.2012

V Ingoldstadtu nadále ignorují současné trendy a i bez zvýšeného plnicího tlaku vydolovali ze svého osmiválce 331 kW a 430 Nm.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Audi RS 4 Avant 2012

Velká porce výkonu, každodenní využitelnost a objemný kufr, taková je filozofie Audi S4 Avant. RS 4 Avant je na tom podobně, jen ta porce výkonu je o dost větší (konkrétně o 86 kW). Na svědomí ji má vysokootáčkový ručně montovaný motor 4.2 FSI, kterému sice chybí turbodmychadlo, zato má o dva válce víc.

Ve spolupráci se sedmistupňovou převodovkou S tronic a pohonem všech kol quattro udělí „vé-osmička“ divokému kombi zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,7 s. Maximální rychlost je sice nastavená na obvyklých 250 km/h, nicméně za příplatek lze jezdit ještě o 30 km/h rychleji.

Automobily Audi RS 4 Avant 2012

Audi RS 4 Avant je o 20mm nižší než běžná "á-čtyřka".


Dynamika v přímém směru je tedy slibná, předjíždění na dálnici bude hračka. Ala jak si RS 4 Avant povede na okreskách? Soudě podle struktury podvozku dobře. Vpředu je pětiprvek, vzadu náprava s lichoběžníkovým spodním ramenem a samořídící kinematikou. Samozřejmostí je masivní využití hliníku.

Ze stejného materiálu jsou vykována nová 19palcová kola se strojově leštěným povrchem. Alternativně je možno RS 4 Avant osadit koly ještě o palec většími, ale vzhledem k naší silniční síti by to byla zbytečná investice.

Mezi úzkými paprsky se zřetelně rýsují kotoučové brzdy s vnitřním chlazením. Zvlněná kontura jejich vnějších okrajů není designérskou hříčkou, ale čistě funkční záležitostí, která spolu s odvrtáváním a dutými čepy zlepšuje tolik potřebný odvod tepla.

Automobily Audi RS 4 Avant 2012

Na výrobu ozdobného obložení byl použit uhlíkový kompozit.


V sériové výbavě RS 4 Avant se vyjímá položka Audi drive select, tedy systém regulace jízdní dynamiky. S ním může řidič v rámci režimů „komfort“, „auto“ a „dynamic“přepínat charakteristiky činnosti řízení, převodovky a škrticí klapky. Jako pomyslná třešnička na dortu se pak jeví možnost měnit akustický projev výfuku.

I když RS 4 Avant svůj potenciál spíše skrývá, bez drobných designových změn se jeho příchod do nejvyšší ligy neobešel. Sací otvory chrání voštinová mřížka, rozšířily se podběhy kol a na bočních prazích se usadily hranaté nástavce. Při pohledu na záď si navíc nemůžete nevšimnout obřích koncovek výfuku. Interiér se utápí v černé barvě, kterou jen tu a tam narušují chromované ovládací prvky. dynamika vozu si vyžádala výměnu sedadel za sportovnější.

Automobily Audi RS 4 Avant 2012

Interiér je opravdu hodně tmavý.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: