Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Citigo: příplatek za pět dveří činí 10 000 Kč

News

16.02.2012

Praktičtější variantu městského minivozu tak lze pořídit od 189 900 Kč, start prodeje je naplánován na přelom března a dubna.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Škoda Citigo pětidveřové 2012

Příchod pětidvwřového Citiga na trh byl na spadnutí. Kvůli koncernovým prioritám se však s dveřmi ukázal nejdříve Volkswagen up! a až po něm Škodovka. Satisfakcí fanouškům okřídleného šípu budiž fakt, že pětidvéřové Citigo se k českým zákazníkům dostane o dobré dva měsíce dříve než jeho koncernový bratr.

Vzhledově se Citigo kromě počtu dveří nezměnilo. Kabina pojme čtyři dospělé cestující, zavazadlový prostor o objemu 251 l lze sklopením zadních sedadel zvětšit na 959 l. Navíc je vybaven řadou upevňovacích prvků, takže putování zavazadel v zatáčkách nehrozí.

Automobily Škoda Citigo pětidveřové 2012

Tuzemská automobilka si od pětidveřového Citiga hodně slibuje.


Citigo je vybaveno řadou detailů, kterými se chce zalíbit potenciálním zákazníkům. Jedním z nich je držák fotografií, který majitelé vzhledem k poslání vozu využijí spíše pro uchycení nákupního seznamu. Další plusové body má přinést háček na zavěšení tašky integrovaný do zámku odkládací schránky před spolujezdcem, síťový program a velké množství úložných prostor.

Zajistit bezpečnost posádky městských vozů je kvůli jejich rozměrům mnohem složitější, než je tomu u větších modelů. Díky systému nouzového brzdění City Safe Drive, čtveřici airbagů a úchytům dětských sedaček Isofix se však nemusíte jízdy v Citigu nijak obávat. Pět hvězdiček v hodnocení EuroNCAP je toho důkazem.

Automobily Škoda Citigo pětidveřové 2012

Citigo je první Škodovka využívající boční airbagy s funkcí Head-Thorax.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: