Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Cruze: zákazníci se konečně dočkají kombíku

News

12.02.2012

Nová karosářská verze nebude jediným vylepšením letošního roku. Rozšíří se paleta motorů, karoserie i interiér omládne a standardem se stane elektronický klíč.

Autor:Jan GaislerFoto:Cruze, který se po silnicích prohání od roku 2009, je globálně nejprodávanějším modelem Chevroletu. Proto je s podivem, že k sedanu a hatchbacku přibyla varianta kombi až nyní. Nese označení station wagon a automobilka se s ní pochlubí v březnu na ženevském autosalonu.

Station wagon s délkou 4675 mm znatelně přerostl své sourozence (hatchback 4510 mm, sedan 4597 mm). Důvod je jednoznačný – potřeba většího zavazadlového prostoru. Jeho základní objem činí 500 l, sklopení zadních sedadel ho ztrojnásobí. Další možností zvýšení přepravní kapacity je umístění bagáže na střechu. Podélné lišty střešního nosiče jsou jakožto důležitý designový prvek k dispozici již v základu.

Pro všechny karosářské verze bude příchod léta znamenat rozšíření palety motorů. Stávající benzínové motory s objemem 1,6 a 1,8 l doplní přeplňovaná „jednačtyřka“. Dvoulitrový diesel dostane kromě řady vylepšení i menšího bráchu o objemu 1,7 l. Nový benzinový a oba dieselové agregáty se podle současných trendů musely skamarádit se systémem Start-Stop.

Modelový rok 2012 se u Cruzu projevil restylizovaným předním čelem, upravenými světlomety a modernějším designem kol. V kabině zákazníci zaznamenají změny na středové konzole, individualisty potěší rozšíření nabídky provedení interiéru.

Díky elektronickému klíči odzvonilo zoufalému šacování vlastních kapes vedle zamčeného auta. Stačí ho mít kdekoliv u sebe a klika dveří nebude proti otevření nic namítat. Poslední novinku zaznamenal Cruze na poli multimediálních technologií. Jmenuje se MyLink a jedná se o systém, který umožňuje integraci smartphonu do audiosystému vozidla.

Uvidíme, jestli nová karosářská verze přinese Chevroletu Cruze cenné body v souboji se Hyundaiem i30, Renaultem Mégane, Opelem Astra či Peugeotem 308 SW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: