Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Víme, jak se u Fordu ladí audiosystém

News

10.02.2012

Technici automobilky se podělili o zážitky z vytváření dokonalého zvuku v kabině nového B-Maxu.

Automobily Ford B-Max 2012

B-Max je novinka v segmentu malých MPV, kterou Ford plánuje představit na březnovém ženevském autosalonu. Aby se o něm doté doby nepřestalo mluvit, přichystalo si pro nás PR oddělení automobilky zajímavosti z jeho vývoje. Následující řádky jsou věnovány přizpůsobování audiosystému Sony kabině B-Maxu.

I když to řada tunerů nepřizná, kvalitní zesilovač a reproduktory dunící ze všech stran nutně nemusí být zárukou nezapomenutelného hudebního zážitku. Kromě výkonu je nutné přihlédnout i k akustickým vlastnostem automobilu, odlišných typ od typu. Tyto vlastnosti se odvíjejí především od velikosti a tvaru prostoru pro cestující, materiálů použitých na sedadlech a palubní desce či poměru skla vůči kovu.

Automobily Ford B-Max 2012

V kabině B-Maxu je standardně namontováno osm reproduktorů.


Matthias Terstegge, zvukař z Ford of Europe, vysvětluje: „Lidské ucho dokáže zachytit i velmi malé odchylky, takže pro finální ladění neexistuje lepší postup než jednoduše poslouchat. Skladby, jež jsme vybrali, nám pomohly identifikovat, co je ještě třeba doladit. Po tisících a tisících opakování mám ale pocit, že už je nechci nikdy slyšet!“

Použitý testovací playlist je opravdu velmi různorodý. Hotel California od Eagles se pro svůj „suchý“ zvuk hodil pro testování atmosféry a barvy tónů, Just Can´tGet Enough od Black Eyed Peas zase posloužil k naladění nízkofrekvenčních filtrů. Svůj otisk ve finálním ozvučení kabiny B-Maxu zanechali i rockeři z Radiohead, jazzman John Coltrane či Vivaldi se svou koncertní řadou Čtvero ročních období.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: