Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Porsche Boxster léto v Česku nezmešká

Český trh

25.01.2012

V showroomech se objeví již v květnu, cena za prémiové svezení s nebem nad hlavou začíná na 1 327 000 Kč.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Porsche Boxster 2012

Boxster nám pomalu dospívá. První generace byla prostě menší a levnější alternativa slavného modelu 911 (dokonce měli i totožná přední světla), současný Boxster se již snažil vybudovat vlastní identitu a novinka v tomto trendu úspěšně pokračuje.

Podvozek prošel radikální přestavbou, novinkou je systém vektorového řízení dynamiky PTV (Porsche Torque Vectoring). V dnešní době je potěšitelné, že Boxster zhubl. Delší rozvor a širší rozchod kol mají pozitivní vliv nejen na jízdní vlastnosti vozu, podstatně vylepšují i jeho vzhled.

Automobily Porsche Boxster 2012

  Elektricky ovládaná střecha přišla o samostatný kryt.


A ten je opravdu povedený. Stále na první pohled poznáte, o jaký vůz se jedná, ale zároveň je znát posun vpřed. Přibyly výraznější linie a hrany, výrazné je i posunutí spodního okraje čelního skla dopředu. Vnitřek kromě většího prostoru nabídne i odkaz na Carreru GT – vysoko umístěnou středovou konzoli.

Za sedačkami trůní šestiválcové boxery známé ze současného modelu, ovšem vylepšené podle posledních trendů. Pod tímto pojmem si můžete představit přímé vstřikování, systém rekuperace kinetické energie, aktivní řízení teploty a dokonce i funkci start/stop. Jen v dnešní době masivně zaváděné přeplňování se Boxsteru zatím netýká.

Automobily Porsche Boxster 2012

Interiér Boxsteru autpmobilku Porsche rozhodně nezapře.

I bez něj se však, navzdory nižší spotřebě, podařilo zvýšit výkon motorů. Boxster při zdvihovém objemu 2,7 l disponuje 265 koni (195 kW), Boxsteru S přináší jeho 3,4 l 315 koní (232 kW). Jestli jste se těšili na sedmistupňový manuál, máte smůlu, je (zatím) vyhrazen pouze „devětsetjedenáctce“. Řadicí páka má tedy poloh jen šest (mimo zpátečky), sedm převodových stupňů nabízí jen dvojspojková PDK.

Tato volba se někomu nemusí zdát dostatečně „sportovní“, ale na druhou stranu s ní Boxster dosahuje lepší dynamiky. A větší úspory paliva. V řeči čísel to znamená sprint z nuly na 100 km/h během 5,7 s resp. 5,0 s a spotřebu, která nepřesáhne 8 l/ 100 km.

Jak již bylo řečeno, základní Boxster přijde na 1 327 000 Kč, objednávka převodovky PDK tuto sumy zvýší na 1 406 000 Kč. Silnější Boxster S začíná na 1 617 000 Kč resp. na 1 696 000 Kč.

Automobily Porsche Boxster 2012

Svůj podíl na atraktivním designu mají i nová větší kola.Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: