Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan zvyšuje atraktivitu crossoveru Juke

News

21.01.2012

Přesněji řečeno jeho akční verze s označením „Shiro“. Tento japonský výraz znamená „bílá barva“, ale realitě odpovídá jenom částečně.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Nissan Juke Shiro 2012

Díky jeho jménu byste nejspíš čekali, že Juke Shiro musí být výhradně sněhově bílý. Omyl, paleta barev se od ostatních verzí neliší, jen ji doplňuje položka Nightshade – odstín tmavě fialové. Akční Juke se dá zvenku poznat jen podle šedých 17palcových ráfků, stříbřitých klik dveří a zrcátek, nebo lesklého B-sloupku. Ovšem ten neujde jen opravdovým znalcům.

V interiéru již Juke Shiro svému jménu dostál, i když ne příliš výrazně. Bílý lak ulpěl pouze na středové konzole a loketních opěrkách, kontrastní bílé obšití najdete na volantu, řadicí páce a kožených sedadlech. Toť vše. Ne že by musela kabina připomínat kožich dalmatina, ale více odvahy by neškodilo.
 

Automobily Nissan Juke Shiro 2012

Nissan Juke se vyrábí ve Velké Británii.


Juke Shiro vychází z nejvyšší úrovně výbavy Tekna, takže má standard položen poměrně vysoko. Zákazník si proto nemusí připlácet za barevnou parkovací kameru, startovací tlačítko motoru, vyhřívaná přední sedadla, klimatizaci, automatické stěrače a mnoho dalších luxusních vymožeností.

Beze změn zůstala trojice nabízených motorů. Naftu si poručí agregát 1.5 dCi (110 koní; 81 kW), naopak s benzínem budou spokojeny dva 1.6 litrové čtyřválce. První je atmosférický (117 koní; 86 kW), druhý s označením DIG-T spoléhá na přeplňování (140 koní; 190 kW).

Protože Juke není žádný horal, ale byl stvořen do města, nepřekvapí standardní pohon předních kol. Varianta 4x4 je dostupná pouze k nejsilnějšímu motoru a pouze s bezstupňovou převodovkou (CVT).
  
Automobily Nissan Juke Shiro 2012

Středová konzole je inspirovaná tvarem nádrže motocyklů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: