Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Úspěšný allroad od Audi přichází ve třetí generaci

News

19.01.2012

Obměněný zakladatel kategorie „terénních“ kombíků Audi A6 allroad nepřináší nic převratného, o zákazníky se však jistě bát nemusí.

Automobily Audi A6 Allroad 2012

Nový allroad završuje modelovou řadu A6 verzí, která stojí někde na půli cesty mezi rodinným kombíkem a SUV. Zákazníci po celém světě si tento typ vozů náramně oblíbili, a tak rozhodně nebyl důvod, proč allroad znovu nevypustit vstříc nepochybně solidním ziskům.

Allroad vyšší střední třídy vychází z kombíku A6 Avant. Zvenku se od něj liší mohutným oplastováním, několika estetickými doplňky a hlavně o 60 mm větší světlou výškou. Pod přední a zadní částí vozu jsou navíc standardně instalovány ocelové kryty, které zabraňují poškození podvozkových komponentů v případě jejich kontaktu se zemským povrchem. Do těžšího terénu však vůz samozřejmě určen není.

Automobily Audi A6 Allroad 2012

Na žádném allroadu nebudou k vidění menší než 18palcová kola.


V nabídce se objeví ze začátku dva motory – jeden zážehový a jeden vznětový. Benzín bude majitel lít do modelu s označením 3.0 TFSI, který je poháněn kompresorem přeplňovaným šestiválcem o výkonu 225 kW (motor jsme testovali v A6 sedan). Naftovou pistoli pak strčí do hrdla nádrže řidič, jehož vůz ponese na zádi štítek 3.0 TDI. Tento řadový třílitr se bude dodávat ve verzích s výkonem 150, 180 a 230 kW.

Oba motory obdrží za sparing partnera dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku S Tronic, pouze diesel v nejsilnější variantě se páruje s osmistupňovým planetovým automatem s hydrodynamickým měničem (Tiptronic). Točivý moment se u všech vyrobených allroadů dostane bez výjimky na všechna čtyři kola.

Při rozvaze nad ceníkem najde budoucí majitel pod nadpisem „Standardní výbava“ kupříkladu vzduchové odpružení, asistent sjíždění prudkých svahů nebo centrální elektronický ovládací systém MMI, jenž zde nově sleduje i náklony vozidla. Za příplatek budou k mání například LED potkávací i dálkové světlomety. Standardní i volitelná výbava obecně odpovídá výchozímu modelu A6 Avant.

Na českém trhu se nový allroad objeví v létě, koncové ceny dosud nebyly stanoveny.

Automobily Audi A6 Allroad 2012

Interiér se od výchozí A6 veskrze neliší.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: