Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mokka je vstupenkou Opelu do segmentu kompaktních SUV

News

17.01.2012

Nese jméno kávy, jejíž zrna jsou malá a robustní, která vyniká vysokou kvalitou a jejíž pěstování nezatěžuje životní prostředí. Zkopírovala automobilka kromě názvu i tyto vlastnosti?

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Mokka 2012

Mokka vznikla v rámci několikaleté modelové ofenzivy německé automobilky. Její vzhled asi nejlépe vystihuje slovo „robustní“. Styling masky chladiče je pro Opel naprosto typický, stejně tak světla se drží vytyčeného designového směru. Jen je škoda zádi, ke zbytku auta moc nesedí a je příliš překombinovaná.

S délkou 4280 mm a šířkou 1540 mm se rozhodně nejedná o žádného velikána, ale i tak by v jejích útrobách neměla posádka trpět nedostatkem prostoru. Pokud bude jen dvoučlenná, může Mokku využít k převozu až 1372 litrů nákladu. Pro cyklisty Opel vyvinul novou generaci nosiče jízdních kol Flex-Fix, integrovaného do zadního nárazníku.

Automobily Opel Mokka 2012

U vyšších verzí jsou standardem 18palcová litá kola.


Ze tří plánovaných motorů se jen zážehová „jednašestka“ obejde bez přeplňování. Jeho absence je znát, s výkonem 115 koní (85 kW) a točivým momentem 155 Nm nestačí ani na menší čtyřválec 1.4 Turbo, který jí svými 140 koni (103 kW) a 200 Nm bez problémů deklasuje. Nejúspornější je tradičně diesel, v tomto případě 1.7 DCTI se 130 koni (96 kW) a 300 Nm.

Správný poměr točivého momentu a otáček budou mít na starosti výhradně šestistupňové převodovky, jak manuální, tak automatické. K první variantě se váže systém Start/Stop. Kromě pohonu předních kol bude k dispozici také verze 4x4. Ovšem i v tomto případě hraje prim předek, zadní kola se ke slovu dostávají jen v situacích vyžadujících lepší trakci a jízdní vlastnosti.

Automobily Opel Mokka 2012

Opel věští trhu SUV v Evropě rychlý růst.


Mezi položkami standardní výbavy figuruje kromě již běžného stabilizačního systému ESC také systém regulace trakce TC, systém pro usnadnění rozjezdů do kopce HAS a naopak systém pro bezpečné sjíždění svahů HDC. Hladinu aktivní bezpečnosti zvyšují adaptivní světlomety AFL+ nebo kamerový systém Opel Eye.

Opel představí Mokku na živo 6. března na Ženevském autosalonu, u prodejců se objeví na konci roku 2012. Fanouškům malých SUV tak ke Škodě Yeti, Nissanu Qashqai či Fordu Kuga přibude další alternativa.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: