Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 208: víme zase o něco víc

News

13.01.2012

Aby se do světové premiéry na Ženevském autosalonu nepřestalo o novém hatchbacku mluvit, zveřejnili Francouzi další balíček informací.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

O základní data jsme se s vámi již podělili, takže nyní může proniknout více do hloubky. Nové estetické směřování se projevilo i v kabině, velký důraz se  kladl i na ergonomii. Průměr volantu se kvůli dosažení lepší ovladatelnosti zmenšil, přístrojová deska je pro lepší čitelnost vyvýšená. Tato úprava sice usnadňuje těkání pohledu mezi vozovku a přístroji, na druhou stranu tím utrpěl výhled blízko před vůz.

Podle poslední módy vévodí palubní desce sedmipalcová dotyková obrazovka propojená s rádiem, handsfree, USB portem a za příplatek i navigací. Kromě zajímavého vzhledu interiéru cestující jistě ocení i množství odkládacích přihrádek a vylepšení akustického komfortu.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

Dotyková obrazovka je umístěna na dosah ruky a ve výšce očí.


Co se týče motorizace, výběr je opravdu veliký. Mezi zážehové motory se poprvé prosadily tříválce, konkrétně 1.0 VTi a 1.2 VTi. Dále v této kategorii figurují již známé čtyřválce 1.4 VTi, 1.6 VTi a 1.6 THP. Výkon agregátů spalujících benzín se pohybuje mezi 68 až 156 koni (50 – 115 kW), točivý moment pak vyplňuje interval 95 – 240 Nm. Takže výběr je opravdu široký.

Mezi vznětovými motory se tříválce zatím neobjevily, připravte se tedy na jednotky 1.4 HDi FAP a 1.6 HDi FAP v celkem pěti výkonových variantách pokrývajících spektrum 68 – 115 koní (50 – 84 kW) a 160 – 270 Nm. U všech, kromě nejslabší varianty, je využíván systém Stop&Start a technologie e-HDi.

Nesmíme zapomenout ani na jízdní vlastnosti. Vpředu je má na starosti systém zvaný pseudo-Mc Pherson, vzadu pak náprava s deformovatelnou příčkou. Brzdy se při výrobě seřizují s ohledem na zvolenou motorizaci, standardem je systém ESP nové generace, který zahrnuje protiprokluzový systém ASR, kontrolu stability, podporu brzdění v kritických situacích EVA a elektronický rozdělovač brzdné síly REF.

Pokud se vám nechce v březnu do Švýcarska, uvidíte Peugeot 208 na živo až v květnu, kdy dorazí do Česka.

Automobily Peugeot 208 rozšíření 2012

Velikost zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 311 a 1152 l.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: