Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot a Citroën vylepšují své nejmenší modely

News

09.01.2012

Do městských ulic tak brzy vyrazí modely C1 a 107 zkrášlené dalším faceliftem. Nechybí ani technická vylepšení, i když tentokrát jsou jen minimální.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Peugeot 107 facelift 2012

Peugeot 107, Citroën C1 a jejich asijský sourozenec Toyota Aygo společně přišly na svět již v roce 2005. Sedm let je dost dlouhá doba na to, aby zákazníci začali pomalu vyhlížet novou generaci. Ovšem místo ní čeká trojčata z Kolína jen facelift číslo dva.

U všech vozů se změny designu dotkly především přední části. Na přepracovaném nárazníku Citroënu C1 se usídlily denní světlomety tvořené LED diodami, zkrátila se kapota a roli výrazného vizuálního prvku dostalo logo automobilky. Seznam novinek zahrnuje i 14palcová kola „Notus“ a pastelovou modrou barvu Boticelli.

Také Peugeot 107 využívá pro denní svícení pásů LED diod. Přední světlomety se protáhly, na nárazníku přibyla trojice trojice ochranných pásů z nelakovaného plastu. Hladkou kapotu zvrásnily dva prolisy, které zdůrazňují znak Peugeotu.

Automobily Citroen C1 facelift 2012

Představení modernizovaného Citroënu C1 proběhne 10.1.2012 na Bruselském autosalonu.

Interiéry obou městských vozů obohatí výkonné audio systémy, které jsou kromě schopnosti přehrávat formát MP3 vybaveny funkcí Bluetooth, USB portem a zástrčkou typu Jack. Nové tkaniny, použité při na čalounění sedadel, mají na palubě navodit pocit luxusu, za pomyslnou třešničku na dortu lze považovat ovládání robotizované převodovky přímo na volantu.

Výkon tříválcového motoru zůstal na 68 koních (50 kW), směrem dolů však zamířila jeho spotřeba. Ve spojení s pětistupňovým manuálem zmizí z nádrže během 100 km jízdy jen 4,3 l benzinu, robotizovaná převodovka si vyžádá o 0,2 l víc. S apetitem motoru poklesla i produkce CO2 na 99 resp. 104 g/km.

Oba vozy budou od začátku nabízeny v tří a pětidvéřovém provedení. Bude zajímavé sledovat, jak si tito "staroušci" povedou ve srovnání s mladou krví zastoupenou Volkswagenem Up!, Škodou Citigo, Fiatem Panda či Kiou Picanto.

Automobily Peugeot 107 facelift 2012

Paleta barev Peugeotu 107 se rozrostla o švestkovou modrou "Plum".

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: