Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Studie LF-LC je podle Lexusu jen designové cvičení

News

08.01.2012

Automobilka zatím zveřejnila jen letmé informace, takže se okolo konceptu vyrojila řada spekulací. Naději na další podrobnosti dává Detroitský autosalon, kde proběhne jeho představení.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Lexus LF-LC 2012

Oficiální verze Lexusu je taková, že LF-LC „zkoumá možný vzhled budoucích modelů značky.“ Kupé s uspořádáním 2+2 nenavazuje na žádný předchozí model a Japonci mu svěřili své nejmodernější technologie.

Automobily Lexus LF-LC 2012

Zatím můžeme je spekulovat, jestli se Lexus rozhoupe k sériové výrobě.

LF-LC působí díky nízkému profilu, mnoha průhybům karoserie a hlavně výrazné přídi poměrně dynamicky. Maska chladiče se inspirovala u posledních modelů značky, světla integrovaná do otvorů sání zase dodávají vozu příchuť blízké budoucnosti.

LF-LC má americký pas, vznikl totiž ve firemním návrhářském studiu Calty v Kalifornii. Místní designéři již mají zkušenosti s přeměnou konceptů na sériové modely, tak uvidíme, jak tomu bude tentokrát. Konkurence pro BMW 6, Mercedes CL nebo Infinity G 37 Coupé by se Lexusu jistě hodila.
Kromě data zveřejnil Lexus i přesný čas stržení plachty z LF-LC. Takže jestli chcete tuto slávu zažít, zaleťte si 9. ledna do Detroitu a ve 22:25 SEČ můžete být při tom.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: