Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Auto opět zaznamenala rekordní rok. Kde se čísla zastaví?

News

05.01.2012

875 000 vozů. Hranice jednoho milionu vyrobených vozů je už blízko.

Hlavně díky prodejům v Asii a v Německu Škodovka meziročně opět o řádný kus povyrostla. Časy s "provinčními" dvěma stovkami tisíců vyprodukovaných vozů jsou dávno pryč, dnes hraje česká automobilka na celosvětovém automobilním trhu významný part.

Prodeje značky vzrostly v roce 2011 o 15 % na 875 000 vozů (v roce 2010 to bylo 762 600 vozů), a to hlavně díky boomu na indickém, čínském a ruském trhu, kde se české vozy výborně etablovaly. V Indii se prodává dobře zejména rodinný sedan Rapid, který už stačil získat ocenění od tamních novinářů. Zvýšení prodejů Škoda zaznamenala také na stěžejním německém trhu.

Pokud do situace v průmyslu zásadně nepromluví přicházející ekonomická krize, růst prodejních čísel se na těchto hodnotách s největší pravděpodobností nezastaví. Velké věci se očekávají od modelové řady Citigo, do Evropy pak bude v tomto roce uveden Rapid (byť v provedení rapidně odlišném od indické verze).

Cíl pro příští roky je dle nové růstové strategie jasný. Do roku 2018 chce Škodovka vyrábět 1,5 milionu vozů ročně. Ostatně už nyní se pracuje na zvýšení kapacit výrobních závodů, včetně těch domácích. Kam se ale všechna ta auta nacpou, to tedy nevíme...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: