Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

333 exemplářů Audi A1 dostane pohon quattro

News

23.12.2011

Vznikne tak limitovaná edice vozů, které své soukmenovce překonají kromě jízdních vlastnosí také výkonem a sportovním vzhledem.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Audi A1 quattro 2011

Možná si ještě pamatujete na koncept A1 clubsport quattro. Měl 503 koní (370 kW) a nulovou šanci na sériovou výrobu. A1 quattro se mu nápadně podobá, i když disponuje „pouze“ 256 koni (188 kW). Ale na rozdíl od něj má svou budoucnost jistou.

U takového splašeného autíčka jsou nejdůležitějšími údaji zrychlení z nuly na 100 km a maximální rychlost. Takže zde je máte: 5,7 s a 245 km/h. Největší zásluhu na takové dynamice má samozřejmě motor 2.0 TFSI, který se kromě již zmíněného maximálního výkonu chlubí také točivým momentem 350 Nm. Vzhledem k dosahovaným parametrům se nelze divit, že agregát disponuje takovými finesami, jako je proměnné časování sacích ventilů, dvojice vyvažovacích hřídelů nebo elektronicky řízené olejové čerpadlo.

Automobily Audi A1 quattro 2011

A1 quattro je o něco větší než výchozí model.

Při volbě převodovky Audi kupodivu nevsadilo na své oblíbené DSG, ale zvolilo šestistupňový manuál. Za normálních podmínek putuje většina výkonu na přední kola, ale v případě zhoršené trakce je elektronicky řízená spojka schopná tento poměr během několika milisekund změnit. A1 quattro je také vybaveno elektronickou uzávěrkou diferenciálu EDS.

Je logické, že se jak McPhersony vpředu, tak čtyřprvková náprava vzadu dočkaly výrazně tužšího nastavení. 18palcová kola, která mají svým vzhledem připomínat turbínu, obouvají pneumatiky o rozměru 225/35. Pro sebevědomé závodníky je připravena možnost úplného vypnutí stabilizačního systému ESP.

Audi A1 quattro snadno poznáte podle předního nárazníku se zvětšenými sacími otvory, nových bočních prahů a výrazného přítlačného křídla. Drsný vzhled podporují tmavá okna, jedinou barevnou variantou bude kombinace černé a bílé. Sportovnímu charakteru se podřídil i interiér.

Ke svým majitelům zamíří Audi A1 quatro v roce 2012.

Automobily Audi A1 quattro 2011

Interiér se téměř celý zahalil do černé barvy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: