Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat zveřejnil technické parametry nové Pandy

News

22.12.2011

Třetí generace italského prcka je trochu větší a kulatější, novinkou je použití dvouválcových motorů.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Fiat Panda 2011

Fiat nepřišel s žádnou revolucí, spíše vsadil na postupné vylepšování své představy o městském autě. Takže i přes stylistické změny na první pohled poznáte, že se jedná o Pandu. Vnější rozměry sice narostly (délka 3650 mm, šířka 1640 mm, výška 1550 mm), o pohodlném cestování pěti osob se však i přes ujišťování Fiatu dá pochybovat.

V interiéru se v mnoha provedeních opakuje motiv zaobleného čtverce. Zvětšil se počet odkládacích prostor, pokrok zaznamenala kvalita zpracování. Minimální objem zavazadlového prostoru činí 225 l. Po posunutí zadních sedadel maximálně vpřed se tato hodnota zvedne na 260 l, sklopení jejich opěradel má za následek nárůst na 870 l. Pro splnění různých nároků na komfort cestujících lze Pandu objednat ve třech stupních výbavy: Pop, Easy a Lounge.

Automobily Fiat Panda 2011

Do renovace italské továrny Fiat investoval 800 milionů Euro.

Pokud se zákazník spokojí se dvěma válci, najde pod kapotou „Mezinárodní motor roku 2011“ 0.9 TwinAir Turbo (85 koní;63 kW) nebo jeho nepřeplňovanou variantu 0.9 TwinAir (65 koní; 48 kW). V nabídce nadále zůstávají i čtyřválce, konkrétně zážehový 1.2 Fire (69 koní; 51 kW) a vznětový 1.3 Multijet (75 koní;55 kW).

Jistou úsporu paliva zajistí (u všech agregátů kromě 1.2 Fire) systém Start &Stop nebo ukazatel doporučeného rychlostního stupně (GSI), v budoucnu přibudou verze spalující propan-butan (LPG) a zemní plyn (CNG). Ke standardnímu pohonu předních kol plánuje Fiat tradičně i alternativu 4x4. Nová Panda již nebude mít polské občanství, výroba se přesune do zrekonstruované továrny v Pomigliano d'Arco u Neapole.

Za vážnou hrozbu pro Fiat Panda lze považovat trojčata z Kolína (Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroen C1) nebo nový minivůz koncernu Volkswagen ve všech svých variantách (Volkswagen Up!, Škoda Citigo a Seat Mii).

Automobily Fiat Panda 2011

Interiér můžete mít v devíti různých provedeních.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: