Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW vyvinulo své první čtyřdveřové kupé

News

15.12.2011

Jedná se o novou verzi řady 6 s označením Gran Coupé, která vyměnila část svých sportovních ambicí za vyšší komfort cestujících.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily BMW 6 Gran Coupé 2011

BMW 6 Gran Coupé tak doplní tradiční Coupé a Cabrio, jež v rámci generační obměny dorazily v první polovině letošního roku. Přední i zadní partie mají všichni tři téměř totožné, liší se jen v detailech. Zásadní změny proběhly v oblasti mezi koly.

Požadavky na pohodlí především zadních cestujících prodloužily rozvor Gran Coupé o 113 mm na hodnotu 2968 mm. Stejným způsobem se změnila i celková délka vozu, která nyní dosahuje 5007 mm. I když se BMW snažilo vytvořit boční profil podobný siluetě klasického kupé, nároky na prostor pro pasažéry ho dost přiblížily vzhledu klasického sedanu. Budoucí majitelé si mohou vyšperkovat boční okna chromovanou lištou, pro sportovněji založené zájemce je připraven M Sportovní paket.

Automobily BMW 6 Gran Coupé 2011

Riziko nárazu zezadu snižují dynamická brzdová světla


Interiér odpovídá specifikaci 4+1. Pohodlně cestovat v útrobách Gran Coupé mohou tedy maximálně čtyři dospělí, páté sedadlo se spíše než pro sezení hodí jako odkládací prostor pro kabelky a podobná zavazadla. Přístrojovou desku zaměřenou na řidiče nebylo nutné měnit, středová konzole se protáhla hodně dozadu. Objem zavazadlového prostoru zůstal na 460 l.

Dvojici motorů známou z BMW 640i (320 koní; 235 kW a 450 Nm) a BMW 650i (450 koní; 330 kW a 650 Nm) nyní doplní vznětový agregát v modelu BMW 640d Gran Coupé. Řadový šestiválec se díky dvoustupňovému přeplňování může pochlubit 313 koni (230 kW) při 4400 /min a 630 Nm v intervalu 1500 až 2500 /min. A také spotřebou úpd 6 litrů.

BMW 6 Gran Coupé samozřejmě nabízí všechny elektronické vymoženosti z programu BMW ConnectedDrive, rozsáhlou standardní výbavu a za příplatek také široké možnosti zvýšení úrovně luxusu. Pro představu lze zmínit aktivní sedadla, čtyřzónovou automatickou klimatizaci či zvukovou aparaturu od společnosti Bang & Olufsen. Taková je tedy mnichovská odpověď na Mercedes CLS a Audi A7 Sportback.

Automobily BMW 6 Gran Coupé 2011

Kožené čalounění sedadel je ji v základu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: