Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Zafira Tourer bude spalovat i zemní plyn

News

12.12.2011

Upravená verze s motorem 1.6 CNG Turbo ecoFLEX bude k dispozici od ledna 2012.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Opel Zafira Tourer CNG 2011

Nová generace vanu Zafira Tourer se na trhu nestihla pořádně rozkoukat a Opel již připravil slibovanou verzi jezdící na CNG (Compressed Natural Gas – stlačený zemní plyn). K otálení nebyl důvod, výrazně nižší provozní náklady proti srovnatelné benzínové motorizaci (až o 50 %) představují silné lákadlo pro řadu zákazníků.

Agregát o objemu 1,6 l se novému palivu přizpůsobil zvětšením kompresního poměru (detonace zde nehrozí, CNG je na úrovni paliva s oktanovým číslem 130) a optimalizovaným tvarem pístů. Výsledkem je vyšší účinnost spalovacího procesu, díky které Zafira Tourer CNG disponuje 150 koni (110 kW) a 210 Nm. Maximální rychlost se usadila na 200 km/h, tedy hodnotě plně dostačující pro rodinné cestování.

Automobily Opel Zafira Tourer CNG 2011

Kromě verze spalující CNG je v plánu také Zafira Tourer s pohonem na LPG.

Achillovu patu vozů s alternativními pohony většinou představuje jejich krátký dojezd. Zafira Tourer CNG však díky spotřebě 4,7 kg/100 km (7,2 m3 /100 km) ujede slušných 530 km, což představuje zlepšení o 25 % proti předchozí verzi. Po vyčerpání zásoby stlačeného plynu daleko od plnicí stanice nemusí řidič zoufat, díky rezervní 14 litrové nádrži na benzín ujede bez problému dalších 150 km.

Tlakové nádrže Zafiry Tourer CNG pojmou až 25 kg zemního plynu (dříve 21kg). Použití kompozitů s uhlíkovými vlákny místo ocele při jejich výrobě přineslo celkovou úsporu hmotnosti 85 kg. Pro úplnost je nutno dodat, že kromě CNG může upravený agregát spalovat i bioplyn, případně nebo směs obou plynných paliv.

Automobily Opel Zafira Tourer CNG 2011

Změna používaného paliva se na zevnějšku Zafiry Tourer  nijak neprojevila .


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: