Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen zkřížil čtyřdveřové kupé s terénním vozem

News

04.12.2011

Výsledný mix, studie Cross Coupé, má kromě budoucího směřování designu „lidových vozů“ představit pokrok automobilky ve vývoji plug-in hybridů.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Volkswagen Cross Coupé 2011

Základ Cross Coupé tvoří nová modulární platforma MQB, určená pro vozy s motorem uloženým napříč. Svými vnějšími rozměry, tedy délkou 4345 mm, šířkou 1868 a výškou 1523 mm, směřuje studie do mezery mezi Golfem a Tiguanem. Velkými nájezdovými úhly (24,2° vpředu, 32,5° vzadu) i světlou výškou se snaží vyrovnat vozům kategorie SUV.

Uvnitř dlouhé přídě sousedí zážehový agregát TSI (150 koní; 110 kW a 210 Nm) s elektromotorem (54 koní; 40 kW a 180 Nm). Mohou pracovat společně nebo každý zvlášť, při režimu 4x4 nebo při plně elektrické jízdě se připojí druhý elektromotor (113 koní; 85 kW a 270 Nm) integrovaný do zadní nápravy.

Automobily Volkswagen Cross Coupé 2011

Maximální výkon všch motorů Cross Coupé činí (265 koní; 195 kW).


Elektromotory čerpají energii z Li-Ion akumulátoru o kapacitě 9,8 kWh, který lze dobíjet za jízdy spalovacím motorem a rekuperací, případně v garáži ze zásuvky. Jízda s nulovými emisemi může být dlouhá až 45 km s maximální rychlostí 120 km/h. Pokud přidá ruku k dílu i motor TSI, není pro Cross Coupé problém uhánět rychlostí 210 km/h. Zrychlení z nuly na 100 km/h je pak otázka sedmi sekund.

Cross Coupé by se dalo charakterizovat jako malé SUV se sníženou střechou a hodně skloněným zadním oknem. Styling karoserie vyznává jednoduchost a dává odpověď na otázku, jakým směrem se bude ubírat design budoucích modelů značky. Například přední světlomety splývající s maskou chladiče by se mohli objevit i na sériových Volkswagenech.

U kabiny, která přivítá pouze čtyři pasažéry, vyzdvihuje Volkswagen použití ušlechtilých materiálů. Za tříramenným volantem má své místo volně programovatelný displej, který v závislosti na aktuálním jízdním režimu („Sport“, „City“ a „Offroad“) mění druhy zobrazovaných informací. Objem zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 380 a 1230 litry.

Volkswagen Cross Coupé v současné době obdivují návštěvníci Tokijského autosalonu.

Automobily Volkswagen Cross Coupé 2011

Středový tunel ukrývá osm modulů Li-Ion akumulátoru.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: