Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen nadzvedl Passat

News

25.11.2011

Kromě toho na něj navěsil doplňky ve stylu SUV, přidal přívlastek Alltrack a poslal ho do terénu.

Autor:Jan GaislerFoto:

1.jpg" alt="Automobily Volkswagen Passat Alltrack 2011" />

Je docela překvapivé, že Volkswagen objevil kategorii allroad až nyní. Zejména když další značky koncernu vyrábí kombíky pro polní cesty již léta. Posláním Alltracku je vyplnění mezery mezi Passatem Variant (označení pro verzi combi) a SUV Tiguan.

Kromě vyšší siluety lze Alltrack identifikovat podle rozšířených podběhů a bočních prahů, nové jsou i nárazníky. Použití nelakovaného plastu naznačuje terénní ambice, s upravenou světlou výškou se samozřejmě zvětšily také nájezdové a přechodové úhly.

3.jpg" alt="Automobily Volkswagen Passat Alltrack 2011" />

Změny na Passatu Alltrack nebyly nijak dramatické.

Alltrack bude spoléhat na dvojici zážehových a dvojici vznětových motorů. Příznivci benzínu si vyberou mezi agregáty 1,8 TSI (160 koní; 155 kW) a 2,0 TSI (210 koní; 155 kW). Dieselovou alternativu představují dvoulitry TDI (140 koní; 103 kW nebo 170 koní; 125 kW). Vozy s výkonnějšími verzemi motorů TSI a TDI dostanou trvalý pohon všech kol 4Motion a převodovku DSG již v sérii, u slabších verzí se objeví v příplatkové výbavě.

Volkswagen představí Passat Alltrack na tokijském autosalonu začátkem prosince 2011. Uvedení na český trh je v plánu na podzim o rok později, takže Audi A4 Allroad, Peugeot 508 RXH, Volvo XC70 či Škoda Octavia Scout mají dostatek času se na nového soka připravit.

Automobily Volkswagen Passat Alltrack 2011

V interiéru přibyly nápisy "Alltrack".

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: